Presuňme sa do Bulharska

Presuňme sa do Bulharska

Tentokrát vám prinesiem veľmi zaujímavú recenziu zo sveta kozmetiky, ale aj niečo pre mlsné jazýčky. Veď kto by odolal džemu z ruží?

Marhuľový olej
Tento 100%-ný marhuľový olej je ideálny na všetky typy pleti. Možno aj preto sa považuje za najluxusnejší nevysychavý kozmetický olej. Ženy si ho nevedia vynachváliť hlavne vďaka jeho zvláčňujúcim, regeneračným, výživným a čistiacim účinkom. Olej je však možné použiť aj na vlasové zábaly.

Keďže ide o olej, určite vám je jeho konzistencia jasná. Ide o mastný olejček, ktorý  sa však veľmi dobre rozotiera, a tak by možno tento olej bol vhodný aj na nejakú tú masáž.

Olej má veľmi peknú vôňu, keďže vonia po marhuliach, ktoré doslova milujem. Po vmasírovaní do pokožky ho na tvári cítim ešte asi 2 hodiny, čo je podľa mňa naozaj úžasné, a tak si myslím, že to poteší tak trocha aj mužov.

Pleť je pri samotnom používaní veľmi jemná a je vidieť, že je podstatne čistejšia ako predtým, čo považujem za naozaj veľké plus. Páči sa mi tiež, že pleť vyzerá oveľa živšie, a tak človek pôsobí už na prvý pohľad sympatickejšie a spokojnejšie. Nesmiem tiež zabudnúť, že pleť absolútne nedráždi.

Osobne si tento marhuľový olej naozaj neviem vynachváliť.


Džem z ruží
Tento džem už na prvý pohľad po otvorení je úplne iní ako ostatné. Nie však iba svojou vôňou, ale aj konzistenciou. Čo sa týka konzistencie, ide o želatínový vzhľad i chuť s kúskami lístkov. Teda, želatina sa v ústach rozpustí, avšak kúsky lupeňov z ruží vám stále ostanú na jazyku a budete ich musieť rozžuvať.

Tento džem má veľmi výraznú vôňu a aj v ústach je veľmi dlho cítiť. Pamätáte si na Bulharské vône zo 70. rokov? Tak presne toto pripomína tento džem mojej mamine. Džem je veľmi sladkastý a jeho chuť je naozaj výnimočná a atypická. Skrátka máte pocit, akoby ste prežúvali a v ústach sa vám váľali listy z ruží.

Ak však zbožňujete vôňu ruží, potom vám džem bude určite chutiť a stane sa vašou delikátnou pochutinou, ktorá sa snáď stane vašou obľúbenou pochutinou.

Tento džem si viem živo predstaviť napríklad v palacinkách alebo ako tradičnú špecialitu niekde v zámorských krajinách.

Do balíčka mi bola priložená aj vzorka pleťového krému, ktorý má veľmi dobrú konzistenciu, len škoda, že z jedného použitia nedokážem povedať, či na pleť naozaj funguje. Myslím si, že ako ochrana pleti je však určite dobrý.

10 thoughts on “Presuňme sa do Bulharska

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *