Prípravy na ples

Prípravy na ples

Každý človek potrebuje občas pauzu, a to určite aj študenti, ktorí to majú v tomto období obzvlášť ťažké. Študenti základných a stredných škôl sa snažia poopravovať si všetko, čo sa ešte dá zachrániť a vysokoškoláci? Tím tečie pot po tele už len pri predstave, že sa o pár dní končí skúškové obdobie, a ešte nemajú hotové všetky skúšky. Poprípade sa im niektoré nepodarilo absolvovať. A hoc je toho na študenta teraz naozaj veľmi veľa, určite si musí oddýchnuť aj on, nech sa mu „neprehreje mozog“ a trocha si odpočinie. V tomto poňatí to zobral aj môj veľmi dobrý kamarát, ktorý ma cez skúškové obdobie pozval na ples. Popravde, v týchto dňoch mám toho tak veľa, že neviem, kde mi hlava stojí, a tak som ho zo začiatku chcela odmietnuť, no potom som si uvedomila, že by to bola chyba. Tanec mám rada, na plese som ešte nikdy nebola, a to mi v skrini visia dokonca dvoje plesové šaty (nakoľko som bola na stužkovej) a taký menší reset a relax určite nezaškodí. A tak som sa rozhodla, že večer zo svojho dňa obetujem miesto učenia na to, aby som sa trocha zrelaxovala. A možno to pomôže i môjmu mozgu, a tak sa mi bude lepšie a pohodlnejšie učiť na skúšky.

Čo všetko ale obnáša takýto ples? V prvom rade je to správne oblečenie. Na ples by sme mali chodiť výhrade v dlhých spoločenských šatách, ktoré som však našťastie už mala zaobstarané, keďže mi viseli v skrini. Tie som si však musela zaniesť do čistiarne, aby mi ich vyžehlili (keďže sa domácou žehličkou, aj keď je parná, nedali vyžehliť). A keďže sú moje šaty bez ramienok, bolo potrebné na základe etikety slušnosti zaobstarať niečo, čo mi zakryje ramená. Na výber prichádzali dve možnosti, buď šatka alebo bolerko. Keďže mi však šatka nie je sympatická, keďže by som si ju musela celú dobu držať, rozhodla som sa pre bolerko. S ním to však nebolo také jednoduché, ako to na prvý pohľad môže vyzerať. Nie je jedno, aké si totiž zvolíte. Malo by byť elegantné a také, aby pri ňom nezanikli šaty, práve naopak. Teda, napr. ak máte celé tyrkysové šaty, rozhodne by ste nemali ísť do tyrkysového bolerka, no zvoliť napríklad bielu. Moje šaty sú ružovo-strieborno-čierne, a tak som si zvolila čiernu farbu bolerka. Nakupovanie však týmto nekončí. Na to, aby ste mohli reprezentovať svoju polovičku potrebujete vhodnú obuv a kabelku. Kabelku by som v tomto prípade ladila s farbou bolerka, a teda som si zvolila čiernu malú, elegantnú kabelku. Čo sa však týka topánok, musím sa priznať, že s tým som mala najväčší problém, keďže som prednedávnom mala roztrhnutú šľachu a ešte stále mám veľký problém chodiť na opätkoch. Existujú iba jedny topánky, pri ktorých by som potenciálne mohla zvládnuť celý večer, a tak som nad tým ani nerozmýšľala. Zvolila som si moje najobľúbenejšie topánky na platforme. Hoc nemajú opätok, vďaka platforme sú vyvýšené, a keďže ich pod dlhými šatami nebude vidieť, tak som sa nad tým ani veľmi netrápila. Hlavne, že budú pohodlné. A predsa, na svadbách či stužkovej bežne vidíte ženy, ktoré tam po polnoci tancujú bosé, čo si ja však pri svojej dĺžke a hlavne zo slušnosti určite nedovolím. 

Na to, aby však žena mohla reprezentovať svojho partnera to však nestačí. Ďalšími dôležitými faktormi sú nechty, vlasy a samozrejme líčenie. Nechty by mali ladiť so šatami, no zároveň by nemali byť príliš výrazné, aby nebrali pozornosť od šiat, ktoré sú hlavným bodom. Z tohto dôvodu som navštívila salón, ktorý mi urobil krásne ružové nechty s trblietkami a na prstenník zvolili bielu farbu s trblietkami. Je to symbol, že na ples idem s partnerom, no zároveň nejde o niečo príliš výrazné, čo by pokazilo celkový vzhľad. Čo sa týka vlasov, tie som si dala robiť kaderníčke, nakoľko je veľmi ťažké a komplikované vytvoriť účes, ktorý musí vydržať celý pretancovaný večer.

A napokon nesmiem zabudnúť na líčenie, teda jednu zo základných a hlavných vecí, ktoré patria k plesu. Dokonca by som povedala, že ide o druhý najdôležitejší faktor, na ktorý si treba dať pozor. A preto som si aj pri výbere správnej kozmetiky dala záležať. 
S výberom kozmetiky mi pomohlo samotné Elnino, ktoré mi poradilo s výberom kozmetiky, a tak som mala aj veľmi dobrého pomocníka, ktorý sa v kozmetike a líčení určite vyzná. 

Ako prvé mi poradili veľmi dobrú riasenku. Prednedávnom sa mi totižto moja obľúbená riasenka Catrice minula, a tak som potrebovala niečo nové. V ich ponuke však nebola, a tak mi odporúčili práve túto. Riasenka je čiernej farby a nakoľko mám pomerne dlhé a husté riasy, na mojich riasach vyzerá doslova božsky. Musím povedať, že z jej efektu som absolútne užasnutá. 

K správnemu líčeniu patria aj nádherné tiene, ktoré dokážu zo ženy spraviť krásavicu. A tak som si zvolila kombináciu niekoľkých paletiek, no za základ som použila práve farby z Revlon paletky. Dobrý a kvalitný základ je totižto hlavným faktorom, aby líčenie vydržalo celý deň, a tak som siahla práve po tejto paletke, ktorá je ladená do zemitých farieb s jednou ružovou farbou. Tieto farby som však doplnila ešte vlastnou zásobou rôznych odtieňov.

A teraz sa konečne dostávam k samotným perám, ktoré som sa snažila zladiť do farby samotných šiat. Teda, vyskúšala som opäť niečo od Revolution a to Colorburst vo farbe 115 a v prípade dodania ešte trocha lesku som zvolila Bourjois lesk taktiež v ružovej farbe, ktorý sa mi pohodlne zmestil aj do kabelky. 

A napokon, netreba zabúdať ani na výber správneho odtieňa make-upu a púdra, čo by mohli celý efekt pokaziť. 

A aký je teda môj celkový výsledok? 

22 thoughts on “Prípravy na ples

  1. Krásne šaty, super makeup, Ja som sa naposledy medzi ľudí dostala pred piatimi rokmi a sama som zvedavá kedy sa zas dostanem. Ja síce plesy veľmi nemusím, róba a tak to nie je nič pre mňa, ale mám rada country bál, tam sa viem dobre zabaviť. Tak, príjemnú zábavu 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *