Projektor hviezdnej oblohy

Projektor hviezdnej oblohy

Radi by ste zaspávali s pocitom, že ste pod holým nebol a môžete sa kochať nádhernými hviezdami a vesmírom, ktorý tak strašne milujete? Nie len že to je nádherné, ešte je to aj upokojujúce. A práve touto myšlienkou sa inšpirovali tvorcovia projektoru hviezdnej oblohy.

Projektor hviezdnej oblohy môžete nájsť tak v podobe „oválneho čuda“ resp. oválneho mechanizmu – ako je to tentokrát aj u mňa, no určite poznáte aj modernejšie a predovšetkým detskejšie verzie ako je napríklad korytnačka, ktorá nie len spieva, ale taktiež je to aj projektor hviezdnej oblohy. Ďalej však nájdete aj iné tvary takéhoto projektoru ako napríklad polárny medveď, pes, lienka,… A veľa veľa iných tvarov. Podstatné však nezáleží na tvare ale na tom, čo vlastne tento projektor robí.
Konkrétne tento môj projektor je napájaný na 3 tužkové batérie AA, ktoré nie sú súčasťou balenia. Farba, ktorú je možné nadstaviť je zelená, červená, modrá a taktiež aj klasická žltá, všetko záleží iba na vás.

Veľmi dobré je povedať, že najlepšie je dať tento projektor čo najďalej od stropu, aby ste zachytili čo najväčšiu časť stropu a mali teda spravenú väčšiu oblohu. V prípade, že dáte projektor veľmi blízko stropu, hviezdna obloha sa vám premietne iba na časti, čo neukáže až tak dobre. Určite však stačí položiť tento projektor na nočný stolík či stôl, čo úplne stačí na zachytenie celého stropu pri normálnej veľkosti izby.

Comments are closed.