Psia cesta domov

Psia cesta domov

Ahojte všetci milovníci čítania. Prepáčte, že som sa Vám teraz veľmi nevenovala, ale moja stránka bola napadnutá vírusom, a tak som v prvom rade musela vyriešiť samotné odvírusovanie a obnovenie stránky. Tak, aby som nielen mohla písať články, no zároveň bola stránka pre mňa, i pre vás bezpečná.

Spät ale k čítaniu. Pre dnešom som si pre vás pripravila recenziu na jednu veľmi peknú knihu, ktorá pravdepodobne chytí každého milovníka psov za srdce. Kniha má názov Psia cesta domov. Táto kniha sa stala tak populárnou, že si ju momentálne môžete pozrieť dokonca aj vo filme. Mňa osobne, ako milovníčku kníh, však oslovila oveľa viacej kniha. Viac informácií, viac scén a predovšetkým viac predstavivosti.

O čom je teda vlastne Psia cesta domov? O rozkošnom psíkovi, krížencovi viacerých plemien (pričom jednou z plemien je aj pitbull), ktorý sa narodil vo veľmi zlých podmienkach. Konkrétne pod domom, určenom na demoláciu. Svoje šťastie a útočisko však našiel u Lucasa, ktorý sa šteniatka ujme a aj keď to nemá ľahké, rozhodne sa spraviať všetko preto, aby dal Belle to, čo potrebuje. Lásku a pocit domova. Nakoľko to však situácia neumožňuje, po nejakom čase musí dať Lucas Bellu preč, a to až do ďalekého Denmarku. Bella však nedokáže zabudnúť na svojho kamaráta Lucasa, a tak sa rozhodne utiecť zo svojho nového domova a vybrať sa na nebezpečnú a strastiplnú cestu. Podarí sa jej nájsť to čo hľadá?

Osobne mám veľmi rada príbehy o zvieratách, a najmä tie o psoch. Keďže som už od malička mala psov v mojej blizkosti, viem, aká silná je láska psa k jeho rodine a pánovi. Práve preto ma tento príbeh nie len že chytil za srdce, no v množstve malých situácií som si predstavila i nášho psíka.

Myslím si, že je to naozaj veľmi podarený príbeh s krásnym opisom a predovšetkým veľmi dobrou myšlienkou. Veľmi sa mi páči štýl tohto autora, ktorý ma naozaj vtiahol do deja, a tak som si pri nejednej pasáži i poplakala, zasmiala sa, či sa bála o rozhošnú Bellu, ako to s ňou dopadne.

A nakoľko máme doma jedného rozkošného pitbulla, táto kniha ma o to oslovila ešte viac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *