Rhonda Byrne – Sila

Rhonda Byrne – Sila

Rhonda Byrne patrí k mojim najobľúbenejším autorom kníh, a tak som si nemohla odpustiť knihu Sila, ktorá patrí podľa mňa k najlepším knihám, ktoré som od nej doposiaľ čítala.
Kniha sila má veľmi peknú obálku, no ešte krajšiu myšlienku. Hovorí o tom, že sa nemôžeme vzdávať, popisuje silu príťažlivosti, no zároveň sa nám snaží.

V tomto prípade sa kniha opiera najmä o lásku. O to, že všetko je o láske. Či už polievame kvety, pracujeme, vešiame prádlo na balkón alebo sa hráme so psom. Všetko by sme mali robiť s láskou a potešením. A to, čo nám neprináša šťastie by sme mali zo svojho života vylúčiť alebo by sme sa na to mali pozrieť aspoň iným pohľadom.

Predstavme si situáciu, kedy je človek naozaj nešťastný vo svojej práci. Nerád ráno vstáva, pretože ranné vstávanie mu pripomína to, že pôjde do práce. Celých 8 hodín tam trpí, a keď príde domov, cíti sa zle, pretože tam musel opäť ísť. Existujú dva spôsoby ako zmeniť pohľad. Prvou je zmeniť prácu a nájsť si niečo čo vás baví. Milujete zvieratá? Čo takto začať pracovať v ZOO obchode alebo rovno v ZOO. Alebo aspoň vypomáhať v útulku pre zvieratká. Či nejaká kaviareň v ktorej je povolené doniesť si zvieratko. Druhou možnosťou je eliminovať to, čo robiť nechcete a začať sa na to pozerať s láskou.

Neradi platíte šeky? Veď kto by to mal rád. Môžete však nadstaviť trvalý príkaz a ďalej sa nad tým nezamýšľať alebo si naopak začať predstavovať výhody toho že to platíte. Predstavte si, že keby ste nezaplatili za nájom, nemali by ste kde bývať. Nemali by ste strechu nad hlavou. A vy svoje bývanie milujete. Takže dávate peniaze na to, čo naozaj máte radi.

V knihe nájdete množstvo pozitívnych citátov, myšlienok ale aj cvičení, ktoré vám môžu pomôcť otužiť si vaše pozitívne myslenie, a ktoré vám môžu pomôcť pritiahnuť do života všetko čo chcete.
Kniha je plná pozitívnej energie. Tá je cítiť počas celého čítania, a aj keď ste unavení, nedokážete sa od nej odtrhnúť. Za mňa patrí k jednej z najlepších kníh o pozitívnom myslení.

Comments are closed.