Laky na vlasy

Laky na vlasy

K mojim najobľúbenejším kozmetickým kúskom patria laky na vlasy. A aj z toho dôvodu som sa vám rozhodla predstaviť novinku na trhu: Rooney Salon Profesional

Dôvodom, prečo používam laky na vlasy nie je iba pohodlnosť, ale aj to, že sú moje vlasy veľmi jemné a krehké. To zapríčiňuje, že sú aj pri malom vetríku okamžite strapaté. Ba dokonca niekedy vyzerám, akoby som sa vôbec nečesala. A takto rozhodne nemôžem chodiť na verejnosť. Či už do školy, do práce alebo s kamarátkami von.
Rooney Salon Premium Proffesional Classic ponúka až 6 druhov lakov na vlasy s extra silnou fixáciou. Teda stupeň fixácie je 5/5. Konkrétne sú to Energizing, Macadamia Oil, Vitamin Complex, Multi Fruit, Keratina a Classic. Na porovnanie som si vybrala 3 z týchto lakov, a to Energizing, Macadamia Oil a posledným je Multi Fruit.

Tieto tri laky sú z hľadiska objemu rovnaké. Všetky tri majú totiž 750ml balenie, čo patrí k najväčším, čo som kedy videla. Pre predstavu, zvyčajný objem je 300ml, takže tento má o 2/3 väčšie balenie. Manipulácia s takýmito veľkými baleniami je síce obtiažnejšia, no keď si na to človek zvykne, nie je to prekážkou. Na druhej strane je tu cena, ktorá je neporovnateľná s tými zvyčajnými baleniami. Cena jedného laku sa pohybuje okolo 4,05€, čo vychádza 1,35€ za 250ml balenie. Ak by ste si však chceli zakúpiť obyčajné, bežne dostupné laky na vlasy, zaplatili by ste za ne 3-4€, takže je cena Rooney Salon lakov cca o 3€ nižšia. A to už podľa mňa stojí za tú pohodlnosť.
Laky majú rovnaký tvar, avšak odlišujú sa svojimi farbami, vďaka ktorým ich veľmi ľahko rozpoznáte. Multi Fruit má na prednej strane veľké žlté písmená. Macadamia Oil hnedo-zlaté a Energizing oranžové. Vďaka tomuto malému detailu ich teda veľmi ľahko rozpoznáte.

Čo sa týka vône, ako hovorí aj samotný názov, veľmi sa od seba odlišujú. Macadamia Oil mi pripomína mandle alebo kokos. Ak ste už niekedy pili 12r. Tulamore Dew s mandľovým nádychom, tak túto vôňu mi pripomína najviac. Jemná, slastná s nádychom luxus. Energizer mi pripomína sušienky či cookies. Jemne sa rozplývajúce na jazyku. A ako posledný Multi Fruit mi pripomína vôňu banánov v spojení s jemnými jahodami. Momentálne na odstránenie gél laku používam acetón s vôňou jahôd, a povedala by som, že táto vôňa je naozaj veľmi podobná. To však neznamená, že by bola zlá. Práve naopak. Vôňu mám veľmi rada. Ak by som si teda mala vybrať lak na vlasy len podľa vône, mala by som s tým naozaj veľký problém.

Z hľadiska kvality sa podľa mňa veľmi neodlišujú. Všetky tužia rovnako a so všetkými troma sa dajú spraviť vlasy rovnako dobre. Účes s použitím týchto lakov veľmi dobre drží, má svoj objem, tvar a nestráca ho počas celého dňa. A v prípade, ak dodržíte určitú vzdialenosť pri sprejovaní, zaručene nebudete mať vlasy zlepené. Účes, ktorý na prvý pohľad vyzerá dokonale. To, že máte lak na vlasy zistia iba pri dotyku.

Ak si teda chcete vybrať lak, určite sa riaďte podľa vône, ktorá by sa vám mohla najviac páčiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *