Roselle. Pes, ktorý ma zachránil

Roselle. Pes, ktorý ma zachránil

Skôr, ako prejdete k samotnému čítaniu tejto knihy, zatvorte oči a predstavte si, že ste od narodenia nevidiaci. Nevidíte nič iné, než tmu. A teraz si predstavte, že ako sa 11. Septembra 2001 nachádzate na 78. Poschodí svetového obchodného centra v New Yorku, odrazu do tohto obchodného centra narazí lietadlo, a vy sa tak ocitáte v nebezpečenstve. A jediné, čo vás môže zachrániť je váš vodiaci pes menom Roselle.

Príbeh podľa skutočného príbehu Michaela Hingsona a jeho vernej štvornohej kamarátky, ktorá je zároveň jeho vodiacim psom. Roselle, už niekoľko rokov dojíma ľudí po celom svete, pričom dostala niekoľko ocenení.

Pri čítaní tejto knihy si uvedomíte, aké ťažké je byť slepým človekom, no i to, ako úžasní môžu byť naši štvornohí kamaráti, a čo všetko dokážu obetovať kvôli láske k človeku. Verte mi, uniknúť zo 78. Poschodia naozaj nie je jednoduché, ba dokonca si možno niektorí myslia, že pes to nemôže dokázať. No ona to dokázala. Bezpečne vyviedla svojho pána do bezpečia.

Pre tých, ktorí už zažili nejaký životný šok, určite si uvedomujú, aká dlhá dokáže byť sekunda. A viete si teda predstaviť, ako sa Michael musel cítiť, keď po slepiačky unikal 78 poschodí, a jeho život bol iba na jeho štvornohej kamarátke?

Tento silný príbeh je pojednáva o vzťahu medzi psom a človekom, poukazuje na silné a zároveň krásne puto medzi ľuďmi a štvornohými psíkmi, no i na taktiež sa z knihy dozviete, že život slepého človeka naozaj nie je jednoduchý. A to najmä v takýchto situáciách. Táto kniha vás chytá za srdce už od samotného začiatku. Začnete si vážiť to, že môžete vidieť, no i rôzne maličkosti vo vašom živote.

Určite vám odporúčam prečítať si tento dojímavý smutný príbeh so šťastným koncom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *