Nádherná fotokniha z niekoľkých rokov

Nádherná fotokniha z niekoľkých rokov

Stránka saal-digital.cz mala veľmi dobrú akciu pre blogerov. Mohli sme si vytvoriť fotoknihu, a keďže som už dlhšie rozmýšľala nad nejakou fotoknihou, padlo mi to akurát vhod. S robením fotoknihy s touto stránkou som ešte nemala skúsenosť, no prečo by som si o nej nemohla spraviť mienku?

Moja fotokniha by mala obsahovať fotky z roku 2015-2016 a aj začiatok roku 2017. Pri výbere toho správneho počtu strán, som sa teda rozhodla pre 42 stranovú fotoknihu, čo by mi na zhrnutie týchto 2 rokov aj pár mesiacov malo stačiť.

Za tento čas sa v našom rodinom živote udialo veľmi veľa. Sestra bola vo Švajčiarsku a na Isladne, ja som bola na kamarátovej svadbe a na dovolenke v Maďarsku i na Slovensku a samozrejme nejaké tie rodinné výlety a dovolenky ako každý rok 🙂 Skrátka plno zážitkov v niekoľkých rokoch.

Čo sa týka práce na fotoknihe, bolo to dosť ťažké. Nepoznala som tento program, a tak mi to trvalo podstatne dlhšie, ako som predpokladala. Možno to bolo tým, že mám slabší notebook a možno to bolo spôsobené aj tým, že som tento program vôbec nepoznala. Načítavanie obrázkov mi však išlo dosť pomaly, čo je podľa mňa veľmi veľká škoda. Možno by však stačilo ešte pred vytvorením fotoknihy si všetky fotky naukladať do jedného súboru, a odtiaľ ich už len roztrieďovať a dávať ich už do fotoknihy v tom správnom poradí.

Veľmi sa mi ale páči, že tento program poskytoval oveľa viac vymožeností ako iné. Či už to bolo v otáčaní, obrázkov a textu, fonte písma, farbe a iných funkciách. Fotokniha ponúkala množstvo zaujímavých funkcií, čo sa mi naozaj páči.

Celkovo by som fotoknihu hodnotila naozaj pozitívne. Páči sa mi, že pred koncom ma systém upozornil, ak nejaká fotka trocha vyčnievala alebo ak by tam mohol byť iný problém napr. kvôli kvalite. 

Čo sa týka už vyhotovenej fotoknihy, je naozaj veľmi kvalitná, stránky sa nerozpadávajú a fotky sú veľmi pekne vyhotovené, kvalita fotiek je veľmi pekná a myslím si, že takáto fotokniha je oveľa krajšia ako fotoalbum. Jediné, čo by som tejto stránke vytkla je, že ich systém vyhotovenia má ešte zopár chybičiek. No po prejdení systémom je fotokniha dokonalá. 

2 thoughts on “Nádherná fotokniha z niekoľkých rokov

  1. Joo, tuto skvělou nabídku od Saal digital jsem také využila. 🙂 Program mi přišel jednoduchý…
    Máš pravdu, je to mnohem hezčí než obyčejné fotoalbum.

    1. Možno mám zlý počítač, no ja som mala s tým programom mierne problémy. Hoc sa s ním narábalo pomerne ľahko, nastávali mi tam komplikácie v podobe nenačítavania fotiek či mrznutia. Avšak to len občas. Celkovo som však bola spokojná 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *