Deň matiek v ružovej

Deň matiek v ružovej

Skúšali ste už niekedy gélové nechty? Páčia sa vám takéto nechty a čo na ne hovoríte? 

Už takmer pol mesiaca som chodila k mojej nechtárke, aby mi spravila nechty. Nakoľko však jedny nechty stoja cca 14-18€ veľmi rýchlo sa mi míňajú peniaze. A keďže k nechtárke chodí aj moja mamina, je to dvojnásobná suma. Ako by som ju však mohla ušetriť? Stačí trocha šikovnosti, a môžete nechty robiť doma. A hoc to zo začiatku bude ťažšie a možno nie dokonalé, no peniaze sa vám veľmi rýchlo vrátia. Jednoduchšia sada na výrobu nechtov (gél lak, base coat, top coat, UV/LED lampa, primer a iné pomôcky) stojí okolo 150€. Táto cena sa vám preto vráti zhruba už po 10 použití, t.z. po 5 mesiacoch úpravy nechtov pre mňa a pre moju maminu. 

Ak si túto sumu však chcete navrátiť ešte rýchlejšie, môžete ponúkať svoje „nechtové služby“ aj ďalším členom rodiny, kamarátom či známym. Samozrejme, za nižšiu cenu (napr. 5-7€) tak, aby sa to oplatilo nie len vám, ale aj im. Zároveň si za tieto peniaze môžete nakupovať nové príslušenstvo k lampe, aby boli vaši „zákazníci“ spokojní nie len s kvalitou vašej práce, ale aj s výberom. 

Veľkou výhodou gél lakov je v prvom rade ich výdrž. Gél lak na nechtoch vydrží minimálne 2 týždne, no pri dobrých a kvalitných lakoch by mal vydržať aj štyri. Nechty sú vďaka gélovým lakom pevnejšie, a tak ich budete môcť mať dlhšie a zároveň dosť pevné na to, aby sa vám nezlomili. 

Ako som si teda robila nechty?

Ako prvé som si ich musela upraviť (odstrániť nechtovú kožtičku, vyčistiť od drobných nečistôt. Následne bolo potrebné aplikovať na nechty primer, ktorý dlhšie udrží nechty v dokonalom stave. 

Ďalším krokom je aplikovať base coat gél lak. Dbajte však na to, aby ste aplikovali na nechty iba tenkú vrstvu, inak by sa vám lak mohol skôr zničiť alebo vytvoriť bublinky. Následne nechty vložte na 2 minúty do UV/LED lampy. 

Ďalším krokom je vybrať si farebný gél lak a aplikovať ho na nechty. Ja som si v tomto prípade zvolila crazy Fuschiovú farbu od Sally Hansen, pričom som na prstenníky použila Cherry, Cherry Bang, Bang! lak. Nechty vložte do UV/LED lampy na 2 minúty. Pokiaľ chcete intenzívnejšiu farbu, poprípade vám presvitajú nechty, môžete použiť ešte jednu vrstvu farebného laku a opäť vložiť do UV lampy. 

Malíček s Fuschiovou farbou som sa rozhodla dozdobiť ešte ružovými trblietkami. Stačilo počkať, kým vyschne posledná farebná vrstva a nasypať na malíček trblietky. 

Ďalej už iba aplikujeme poslednú vrstvu (Top Coat) a nechty naposledy vložte do UV/LED lampy cca na 2 minúty. V prípade, že majú nechty lepkavú vrstvu, treba ju odstrániť cleanerom. 

Back to Fuschia (210) a Cherry, Cherry Bang, Bang! (245)

Momentálne som s nechtami iba začala, no verím, že mi to pôjde čoraz lepšie a lepšie 🙂

8 thoughts on “Deň matiek v ružovej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *