Sensodyne – Anti Caries

Sensodyne – Anti Caries

Sensodyne je značka, ktorú asi každý pozná, a ja teda nie som výnimkou. Povedala by som, že na Slovensku sa zaraďuje medzi cenovo dostupné a zároveň účinné pasty, ktoré napomáhajú k správnej ústnej hygiene. Ktorú pastu si však od tejto značky vybrať? Na trhu je hneď niekoľko druhov, a tak to je niekedy naozaj náročné. Ja som sa preto rozhodla napísať vám recenziu na Sensodyne Anti Caries.

Táto pasta je vhodná najmä pre ľudí s citlivosťou zubou. Jej cieľom je, aby znížila citlivosť zubov, a teda si človek mohol vychutnávať studené i teplé jedlá či nápoje bez bolesti. Ďalšou výhodou tejto pasty je, že mimo toho, že spoľahlivo čistí zuby, taktiež zamedzuje usadeniu vodného kameňa, chráni pred zubným kazom a povlakom a v neposlednom rade, ako to už bolo spomínané, znižuje citlivosť zubov.

Sensodyne Anti Cavitas

Nakoľko som mala silný západ zubu po tom, ako mi kamarát zlomil zub, môj zub, a v podstate i okolité zuby sú veľmi citlivé, a to sa mi predtým nestávalo. Sú citlivé na chlad, no najmä na tlak. A práve preto som si povedala, že táto zubná pasta by mohla byť účinným pomocníkom, pri rýchlejšom zotavovaní.

Túto zubnú pastu som používala cca 3 týždne, keď sa mi po prvý krát dostavili výsledky. Odrazu moje zuby neboli také citlivé na tlak, ako predtým. Dokonca aj umývanie zubov bolo bezbolestné, čo sa mi už viac ako pol roka nestalo. A síce boli zuby ešte stále citlivé na chlad, citlivosť bola oveľa nižšia než predtým. Čo sa však týka kazov či povlaku, to neviem zhodnotiť. No v každom prípade sa zubár nejak nesťažoval, keď som tam bola. Tak pravdepodobne zuby naozaj chráni i v tomto prípade.

Sensodyne Anti Cavitas zloženie

Mimo viditeľných výsledkov by som tiež chcela oceniť chuť tejto pasty. Je jemne štipľavá a zároveň svieža. Umývanie zubov je s ňou veľmi príjemné, pričom ma chuť nedráždi. Pri niektorých pastách, najmä čo sa týka citlivosti som mala problém s chuťou, no pri Sensodyne značke sa mi to ešte nikdy nestalo. Taktiež sa mi páči cena tohto produktu, cca 3€ za 75ml, pričom je pasta naozaj veľmi účinná. V prípade, že túto pastu používa celá rodina, vydrží cca 3 týždne až mesiac. Ak ju používate sami, odhadujem tak 3 mesiace.

Anti Cavitas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *