Skok do života

Skok do života

Veľmi ma potešilo a prekvapilo, keď som po prvýkrát zistila, že moje rodné mestečko Šaľa má takého úžasného a motivujúceho spisovateľa ako je Katarína Brňáková. A tak niet divu, že som po jej tretej knižke siahla len čo vyšla z tlače.

Táto jej tretia knižka s názvom Skok do života je voľné pokračovanie knižky Na živote je krásne aj to… Čo to však znamená voľné pokračovanie? To bola asi prvá otázka, keď sa mi táto knižka dostala do ruky. Akonáhle som však knihu otvorila, pochopila som ti. Kniha vyzerá presne tak isto. Štruktúra, text, obrátky,.. Avšak obsahuje ďalšie príbehy. Ďalšie úžasné príbehy, ktoré nás presvedčia o tom, že nemusíme byť bohatí, vo vzťahu,… aby sme boli šťastní.

Nakoľko som sa s Katkou i osobne stretla musím povedať, že jej kniha nie sú iba slová. Katku som spoznala chvíľku pred Corona vírusom, no stretla som ju i počas lockdownu. Z tejto dámy srší radosť, nadšenie zo života a naozaj veľmi príjemná energia. A to všetko je cítiť i z tejto knižky.

Skok do života je kniha, ktorá ukáže pravdepodobne každému, že i v obyčajných situáciách sa nachádza láska. Ba čo viac, ukáže nám, že by sme mali byť za tieto situácie vďačné. Taktiež nám ukazuje, že nie každá „katastrofálna“ situácia, je taká hrozná, ako to vyzerá.

Po prečítaní jej knižky som sa sama seba spýtala: Ako to, že ona tak radostne píše o niektorých príbehoch, ktoré by mňa osobne boleli, no ona to vidí úplne inak? Ja netvrdím že pre ňu niektoré zo situácií neboli ťažké, no dokázala vidieť do budúcna, čo jej to dá. Ako to, že ona to dokáže a ja častokrát tú cestu nevidím?

Musím povedať, že táto kniha mi dala veľa energie a sily do života. Je z nej totiž cítiť tú energiu, ako keby ste Katku stretli osobne.

P.S. Všimli ste si ten krásny čiarový kód tejto knižky?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *