Solárna nabíjačka

Solárna nabíjačka

Myslím si, že v dnešnej dobe má asi každý problém s výdržou batérie, a to najmä v prípade, ak internet, hudbu a hry využíva na dennom poriadku. Niekedy dokonca stačí využívanie jednej z týchto aktivít, a mobil má razom iba 5% batérie. Čo však spraviť, ak nemáte možnosť dať si mobil do zásuvky, no batériu potrebujete?
Tento večný problém mám aj ja v škole. V škole som od 7:00 do 19:00, pričom ešte 1 hodina tam a 2 hodiny naspäť – batéria mi musí vydržať 15 hodín, pričom sa na ňom cez prestávky hrám, píšem, odpisujem alebo telefonujem po anglicky. Poprípade vybavujem prácu a blog. Skrátka je plne zaťažený, a tak si niekedy všimnem, že posledných 20% batérie mám už o 14:00 – a s tým je potom ťažké niečo vybaviť a vyriešiť. A keďže u nás na škole nemáme pri lavici zásuvku, neviem si ho dať ani doň.

5 čiarok pre signalizáciu stavu batérie nabíjačky

Ja osobne som to vyriešila naozaj originálne – solárnou nabíjačkou. Je samozrejmé, že mi v triede – kde naň nesvieti slnko, veľmi nepomôže, no na druhej strane keď máme prestávku, hneď môžem vybehnúť von a nabíjať.
A aj keď si myslím, že solárna nabíjačka si nájde využitie najmä cez leto, poprípade ju najviac ocenia tí, čo majú záhradu, rozhodne nie je ani mne na zahodenie. Využíva sa u mňa dosť často. Inak, musím sa priznať, že som po solárnej nabíjačke už dlhšiu dobu pokukovala, len som skrátka nikdy nenabrala odvahu si ju reálne kúpiť – až doteraz. A teda, ako som spokojná?
Nabíjačka má aj špeciálne LED svetlo

Nakoľko má moja nabíjačka iba 5000MaH, ide o čistý priemer. Teda, vydrží len na jedno nabitie telefónu – samozrejme v závislosti od samotného telefónu. Čo mám Power Banku, tak osobne využívam radšej 10 000 s dvojnásobne väčšou výdržou, no v každom prípade ani 5000MaH nie je na zahodenie 🙂 Ide o priemer, ktorý úplne postačí.

One thought on “Solárna nabíjačka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *