Spirit Animals – Horiaci príliv

Spirit Animals – Horiaci príliv

Ak milujete fantasy knihy no zároveň i zvieratá, potom je séria Spirit Animals to pravé pre vás. Kniha so silnými duchovnými zvieratami. Spirit Animals – Horiaci príliv je 4 pokračovaním série Súmrak strážcov.
Základné informácie
Autor: Mull Brandon
Séria: Súmrak strážcov
Časť zo série: 4
Predchádzajúce časti: (Veľký návrat, Nesmrteľný ochrancovia, Rozvrátená Zem)
Jazyk: slovenský
Počet strán: 184

Pokračovanie série Súmrak strážcov.  “ Dorazil do Erdasu dávno predtým, než sa objavili ľudia. Zvrátený, trpezlivý a hladný spal pod povrchom sveta. Teraz sa Žerf prebúdza. Conor, Abeke, Mejlin a Rolan sa ho statočne snažia zastaviť. S podporou nových nečakaných spojencov majú veľkú šancu svoj domov zachrániť. Musia však nájsť spôsob, ako spustiť prastarú pascu, ktorá má moc vojnu nadobro ukončiť. Majú však len jediný pokus. Ak sklamú, všetko pohltí temnota. “
Veľmi sa mi páči, že sa v tejto knihe a v podstate v celej sérií vyskytujú duchovné zvieratá – rôzne duchovné zvieratá, pričom každé má inú charakteristiku, inú výhodu a iné silné, ale aj slabé stránky. Mňa osobne najviac zaujala Panda, keďže milujem čínske zvieratá, a panda je jeho symbolom. S ňou sa môžete však stretávať počas celej série.

V prípade, že si chcete prečítať túto časť, určite musíte byť oboznámení s časťami pred touto. Dôvodom je, že sa v sérií vyskytuje množstvo postáv, a ďalšie sa k nim opäť pridajú, takže by v tom mal človek chaos. Navyše, nie len že by mal chaos, no mal by problém orientovať sa a chápať celkový dej, a tak by nemusel oceniť kvalitu tejto knihy.
Kniha je veľmi dynamická. Práve v tejto časti sa hlavný hrdinovia so svojimi duchovnými zvieratami snažia zachrániť svoj domov. Zároveň sa v tejto časti stretávame s novými členmi – spojencami a s ich duchovnými zvieratami, takže sa tam vyskytuje naozaj množstvo postáv s rôznymi charaktermi i vlastnosťami.

Veľmi sa mi páči humorný štýl, ktorým je táto kniha písaná, množstvo dialógov ale aj opisu prostredia. Perfektná kniha pre malých, ale aj veľkých.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *