Stamping v plnom prúde

Stamping v plnom prúde

Jednou z mojich veľmi obľúbených metód NailArt alebo inak povedané zdobenia nechtov je stamping. Túto formu zdobenia je možné použiť tak na obyčajné ako aj gélové nechty, čo je z môjho pohľadu naozaj výhodné. Ak by ste totiž v budúcnosti prešli na gél lak nechty (ako som tak spravila ja), určite sa vám tieto veci ešte zídu.
Čo potrebujete
Razítko (Pečiatkovač)
Kartu (Škrabka)
Platničku
Stamping lak

Postup pri gél lak nechtoch
Stamping je pri gél lak nechtoch naozaj jednoduchý. Postup je totiž rovnaký až po krok, kedy si nechty nalakujete farebným lakom. Ešte predtým, ako si na nechty budete dávať Top Coat vrstvu je potrebné spraviť stamping. Farebnú vrstvu je potrebné ešte pred odtláčaním nechty očistiť odstraňovačom výpotkov, a to v prípade, ak sa vám táto vrstva bude lepiť. Potom ako budú nechty hladké a nelepivé môžete aplikovať stamping.

Prichystajte si razítko, kartu a platničku. Ako si v mojom prípade môžete všimnúť, razítko a kartu mám 2 v 1. Najskôr si vyberte z platničky vzor, ktorý vás oslovil a ktorý chcete na svoje nechty aplikovať. Skontrolujte, či sa na platničke nenachádza fólia (na niektorých sa s ňou totiž stretnete). V prípade, že ste ju našli, odstráňte ju.

Lak aplikujte na vzor, ktorý vás osloviť a kartou rýchlo odstráňte prebytočný lak. Niektoré karty sú obojstranné, pri iných je karta funkčná iba z jednej strany. Po odstránení laku sa vám zleje do škáry na vzore, pričom okolie platničky zostane čisté. Ak sa vám to nepodarilo, skúste kartu otočiť. Ideálny sklon pri šuchnutí karty je cca 45°. V prípade, že sa vám tento krok podaril, zvážte si, aký veľký je tento vzor. V prípade, že ide o menšie vzory (ako je tomu aj v mojom prípade), použite menší vankúšik pečiatky. Ten totiž zaručí jednoduchšiu a presnejšiu manipuláciu. Ak ide o veľký vzor, použite širší vankúšik. Ďalej stačí už len odtlačiť vzor na nechty pomocou razítka.

Po celej manipulácií si stamping sadu vyčistite, aby ste ju mohli opäť používať.
Teraz počkajte cca 1,5 minúty, kým vám lak na nechtoch zaschne a môžete na nechty aplikovať Top Coat vrstvu. A ďalej pokračovať ako pri bežnom postupe.
Postup pri obyčajných nechtoch je podobný, s tým rozdielom, že si nechty nebudete musieť dávať zaschnúť do UV lampy.
 

2 thoughts on “Stamping v plnom prúde

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *