Starostlivosť o chrup

Starostlivosť o chrup

Kto by netúžil po krásnom bielom úsmeve? Bielenie zubov však môže ísť aj prirodzenou cestou. Hoc nebude také dokonalé, no rozhodne to stojí za odstránenie chemikálií.
Zo zubnej pasty som bola naozaj nadšená. Bieliaca zubná pasta, ktorá chráni zubnú sklovinu a zároveň je prírodná. Naozaj lákavá kombinácia, ktorú som si nemohla nechať ujsť.

Zložkami tejto pasty sú: olej z kurkumy, kombinovaný extrakt z citróna a šípky, sóda bikarbóna pre neutralizáciu kyselín, ktoré poškodzujú sklovinu. Pasta zároveň obsahuje monofluórofosforečnan sodný. Pasta je neagresívna a jej zložky majú bieliaci efekt.
Čo sa týka zubnej pasty, určitú zmenu odtieňa mojich zubov som si všimla. Môže to byť spôsobené aj tým, že mám veľmi rada zelený čaj, ktorý spôsobuje pigmentáciu zubov. Nemôžem však povedať, že by to bolo nejaké výrazné vybielenie. Na druhej strane však ide o prírodnú pastu, ktorá je pre zuby veľkým prínosom oproti chemickým pastám, ktoré možno pomôžu, no zdraviu veľmi nie.

K paste som sa rozhodla zakúpiť si aj ústnu vodu rovnakého druhu – Clean & White, nakoľko som toho názoru, že ak sa používa celá sada či set, účinky sa dostavia rýchlejšie a budú viditeľnejšie.
Taktiež napomáha k prirodzenej belosti zubov a chráni ich pred tvorbou zubného povlaku.

Pasta obsahuje špeciálny bieliaci komplex z citróna a jahody a zároveň obsahuje fluorid sodný.
Čo sa týka tejto ústnej vody, veľmi mi vyhovuje. Jej chuť ako aj účinky. Osobne používam ústnu vodu takmer každý deň, nakoľko si myslím, že je to účinný prostriedok ako predchádzať zubným kazom. Minimálne preto, že sa kefka nedostane úplne všade, a keďže moje zuby nepatria k Holywoodskym úsmevom, tých štrbiniek a škár na prečistenie je tak vždy dosť.
 
 

2 thoughts on “Starostlivosť o chrup

  1. Přemýšlím, co s těmi zuby, pořád se bojím chemicky zasáhnout, ale ráda bych je měla bělejší… Jsem vděčná za každý podobný článek, který doporučí cestu, jak se šetrně dostat k bělejšímu úsměvu, i když ty výsledky nebývají jako v reklamě. 😀 Každý posun jednoduše k lepšímu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *