Šťastný život

Šťastný život

V poslednej dobe ste si mohli všimnúť, že som čítala knihu Svet bez sťažností a Vzťahy bez sťažností. Tieto knihy ma naozaj oslovili, a tak som veľmi rada, že sa do mojich rúk dostala aj tretia kniha od tohto autora s názvom Šťastný život.

Veľmi sa mi páčilo, že táto kniha začínala slovami, ktoré nám vysvetľujú, že šťastie neznamená mať peniaze, alebo byť milionár. Samozrejme, naozaj chudobných ľudí môžu peniaze urobiť šťastným, ale iba do nejakej miery. Teda, pokiaľ má človek dostatok peňazí na normálny život, peniaze ich spravia šťastným. No ďalšie peniaze, už nespôsobujú väčšie šťastie.

Taktiež sa mi páčilo, že tento autor popísal príhodu, kedy sa rozprával s milionárom, ktorý sa priznal, že v živote nie je šťastný. A to aj napriek, tomu, že má naozaj neskutočné množstvo peňazí. A napokon sa mi páčila i myšlienka a zároveň fakt, ktorý hovorí: prísun peňazí ti dá +1 šťastie, avšak strate peňazí -2 šťastia, čo nie je priamo úmerné k reálnej hodnote peňazí.

Veľmi sa mi páči, že autor v tejto knihe popisuje rôzne mini-techniky, ktoré nám zaberú iba pár minút denne, no dokážu nás spraviť šťastnými. Jednou z týchto metód je zaznamenávanie si hodnotu šťastia 3krát denne, a po každom týždni túto hodnotu spriemerovať. No zároveň ponúka i rôzne iné cvičenia a možnosti, ako zvýšiť svoje šťastie.

Taktiež sa mi páčilo, že kniha hovorí o tom, že náš vnútorný hlas alebo „ego“ je len náš vnútorný šašo, ktorý nás chce rozhodiť z nášho zámeru, a tým nám ukázať, na čom by sme mali ešte popracovať. A to isté sú aj ľudia, ktorí nás v živote rozčuľujú. Nie sú to naši nepriatelia, ale učitelia, ktorí nám ukážu, čo by sme na sebe mali ešte zlepšiť.

Kniha obsahuje množstvo mini kapitol či mini odsekov v kapitole, čo umožňuje večne zaneprázdnenému čitateľovi oveľa lepšie čítať túto knihu.

Po tejto knihe som začala pozerať na život z iného uhľa, čo mi umožnilo uvoľniť sa a byť šťastnejšia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *