Čo si nezabudnite zbaliť na dovolenku?

Čo si nezabudnite zbaliť na dovolenku?

Aj vy sa chystáte na letnú dovolenku? Ponúkam vám zopár rád, čo by ste si nemali zabudnúť zobrať so sebou. Na tieto veci totiž najčastejšie zabúdame.
Kozmetická taštička
V prípade, že sa chystáte na dovolenku, určite si nezabudnite zobrať aj kozmetickú taštičku. V súčasnosti je na trhu široký výber týchto taštičiek, a tak si môžete zvoliť veľkosť, ktorá bude pre vás najvhodnejšia. Rozmery tejto taštičky sú 6,5 x 14 x 20 cm, pričom je ako stvorená na cestovanie. Zmestí sa do nej dekoratívna kozmetika, avšak niečo aj z každodennej kozmetiky.

V prípade, že budete ubytovaný v luxusnejšom hoteli (3+ hviezdičky), súčasťou výbavy zvykne byť aj mydlo, šampón či sprchový gél. Preto je zbytočné zaberať miesto takýmito produktami. Vyberajte dôkladne, a neberte si so sebou veľa kozmetiky. Ja osobne si do tejto taštičky dávam zubnú pastu, cestovnú kefku, opaľovací krém a základnú dekoratívnu kozmetiky. Pre týchto pár vecí ako stvorená. Navyše si ju môžete zakúpiť v rôznych farebných vyhotoveniach a designoch. Mňa najviac upútala nebesky modrá kozmetická taštička so sovou. Jej výhodou je aj podšívka a uzatváranie na zips.
Zrkadielko
 
Ak sa chystáte na dlhšiu trasu, určite by ste mali mať so sebou menšie zrkadlo, vďaka ktorému si budete istá svojim vzhľadom. Pri cestovaní sa vám ľahko môže stať, že zaspíte a rozstrapatíte sa, či si rozmažete svoj make-up.

A to najmä v týchto letných horúčavách. Preto by som ho radila každej kráske ako prvú pomoc pri jej cestovaní. Ak siahnete po tomto zrkadle, opäť budete mať možnosť výberu z viacerých designov i farieb. Mňa najviac zaujalo nežné ružové zrkadielko s kúskom ženskosti.
Pevné puzdro na okuliare
Kto by cez leto nenosil slnečné okuliare. Pri cestovaní je však potrebné uvažovať aj nad tým, že môžu nastať dni alebo situácie, kedy ich nebudete potrebovať. A keďže ide o veľmi krehkú vec, nebolo by práve najrozvážnejšie nechať ich niekde pohodené.

Z tohto dôvodu je vhodné priniesť si tvrdé puzdro na okuliare, ktoré budete môcť mať tak v batohu ako aj na hotely, a budete vedieť, že sa vašim okuliarom nič nestane. V prípade, že aj vy patríte k ľuďom, kre ktorých sú okuliare začarovanou vecou, ktorá sama od seba mizne, určite siahnite po krikľavejších farbách. Ja som si z tohto dôvodu zvolila krikľavo ružové puzdro, ktoré sa mi bude veľmi ľahko a pohodlne hľadať v batohu ako aj na izbe.
Puzdro na slúchadlá
Patríte k ľuďom, čo si nevedia predstaviť život bez hudby? V takom prípade si dávajte pozor na svoje slúchadlá. Práve prenos, otrasy a rôzne tlaky môžu byť príčinou, že vám prestanú fungovať. Ak si teda chcete na svoju dovolenku zobrať aj slúchadlá, nezabudnite na puzdro.

Nie len že sa vám doň budú zmestiť slúchadlá, zároveň si k nim môžete pribaliť (v prípade straty peňaženky) aj nejakú hotovosť. Poprípade ak si na cesty nosíte mini MP3-ku, tá sa vám doň bude taktiež zmestiť. Opäť si budete mať možnosť vybrať z viacerých farieb, no keďže ide o veľmi často sa strácajúcu vec, odporúčala by som siahnuť po niečom krikľavejšom. Ja som si zvolila žlté guľaté puzdro.
Hrebeň na vlasy
V neposlednom rade nezabúdajte ani na svoje vlasy. Hrebeň patrí k základnej výbave, a tak by ste ho mali mať aj na dovolenke. Napriek tomu, že zaberie trocha viac miesta, určite odporúčam zbaliť si na dovolenku veľkú kefu, ktorá oveľa jednoduchšie rozčeše vaše vlasy, a to bez šklbania či vytrhávania vlasov.

V tomto prípade si opäť budete mať možnosť vybrať s niekoľkých zvieracích designov. Moja voľba bola ružová zebrovaná kefa na vlasy.
 

8 thoughts on “Čo si nezabudnite zbaliť na dovolenku?

    1. Kozmetickú taštičku si beriem viac-menej do Číny, kde mi určite bude stačiť. Inak mám kozmetiku roztriedenú a túto by som určite využívala na moje rúže-lesky a balzamy, na čo by bola pre mňa ideálna 🙂 No na cestovanie je aj tak top 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *