Šungitová voda

Šungitová voda

Aj vy patríte k milovníkom čistej vody, ktorá je tá najprospešnejšia pre váš organizmus? Na trhu sa objavila veľmi zaujímavá novinka v podobe Sungit Time, alebo inak povedané Šungitových kamienkov do vody, ktoré vašu vodu očistia od všetkých nedokonalostí.

Osobne som mala možnosť vyskúšať veľké Šungit Time balenie, ktoré obsahovalo 2 litrový džbán na vodu a šungitové kamene vhodné na 2l objemu.
Šungit mi prišiel zvlášť vo vrecúšku, pričom ho ešte pred prvým použitím treba spracovať na použitie. Je to však veľmi jednoduché, nakoľko ho stačí opláchnuť pod vodou. Ak tak nespravíte (alebo toto prepláchnutie nebude dôkladné), voda sa vám sfarbí do čierna a aj jej chuť bude zvláštna. Preto je tento krok naozaj významný.

Následne stačí celý obsah balíčka vložiť do džbánu a zaliať vodou. Potom už len nechať odstáť (minimálne hodinu, maximálne 72 hodín) a môžete túto vodu piť. Takýto kameň vám vydrží až 6 mesiacov. Pred každým použitím stačí prepláchnuť a opäť vložiť do džbánu. Každé dva týždne je potrebné kamene prepláchnuť a nechať prirodzene vyschnúť.
Prečo siahnuť po Šungitových kameňoch? Ide o prirodzenú filtráciu vody. Šungit veľmi dobre prečistí vodu od nežiadúcich látok, či baktérií. Zároveň vracia vode stopové prvky, ktoré sú prospešní pre náš organizmus.
Pri objednávke ma veľmi zarazilo, že samotný džbán nie je taký ako sme na tom zvyknutý. Je sklenený, ťažký a naozaj pevný. Nemusíte sa preto báť, že by vám ho kamene rozbili či inak znehodnotili. Zároveň je na ňom veľmi pekne a jemne zakomponované logo Šungit Time so srdiečkom, čo ma veľmi oslovilo.

Voda z vodovodu  (šungit práve vhodený do vody)

Čo sa týka vody, samotná chuť sa pri vode ani veľmi nemá ako meniť, no ak budete pozorní, určite si tú zmenu chuti všimnete. Povedala by som, že je čistejšia a chutí oveľa lepšie. Osobne som pila už tri druhy vody: Filtrovanú, Šungit Time a obyčajnú. Ak mám byť úprimná, filtrovaná voda mi absolútne nevyhovuje. Príde mi to nesmierne umelé až nechutné. Šungit Time je niečo medzi obyčajnou a filtrovanou vodou. Voda je jemnejšia, čistejšia no zároveň je cítiť tú pravú chuť vody. A napokon obyčajná voda z vodovodu, ktorá je dosť často kalná. Vždy som zvykla piť obyčajnú vodu z vodovodu a bola som spokojná. Dokonca mi vyhovuje aj teraz, keď pijem Šungitovú vodu. Povedala by som však, že mi Šungitová voda chutí viac. Je jemnejšia, a povedala by som, že sa chuťovo podobá viac tej vode z artézskej či prírody.

Po hodinovom odstátí je už na prvý pohľad vidieť, že je voda oveľa čistejšia, nie je tak kalná a neplávajú v nej tie drobné čiastočky na ktoré sme si už zvykli. Taktiež sa mi veľmi páči, že voda nemá žiadnu kamenistú pachuť, a ani sfarbenie. Vyzerá úplne prirodzene. Osobne ma táto novinka naozaj oslovila, a určite po nej siahnem aj v budúcnosti.

 GIVEAWAY

A ako bonus, stránka Sungit Time mi poskytla do súťaže jedno balenie aj pre vás. Ak si teda na pol roka chcete svoju vodu vyčistiť od chlóru a do tela prijať ešte zdravšie tekutiny, neváhajte a zapojte sa 🙂

Pod akým menom ma sledujete na FB?
Dôvod, prečo by ste mali vyhrať práve vy
Váš e-mail na ktorý vás v prípade výhry kontaktujem
Držím vám palce.

13 thoughts on “Šungitová voda

  1. Tak o týchto kameňoch počujem prvýkrát, avšak vyzerajú byť vhodné hlavne pre očistenie vody, u nás je totiž strašne zakalená a chutí zle.

  2. Ahoj, aj ja o nich počujem prvýkrát.. doma nemáme veľmi dobrú vodu..každoročné kontroly sú v červených číslach, takže by nás všetkých doma táto výhra veľmi potešila. 🙂
    FB: Silvia Majorošová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *