Svalová vitalita

Svalová vitalita

Určite ste sa už stretli so situáciou, kedy vás kĺby boleli po alebo pred cvičením. Nie je to nič príjemné, a hlavne by sa to nemalo stávať. Ja osobne som s týmto začala mať problémy cca pred jedným rokom, a potom sa mi do rúk dostal tento malý zázrak menom svalová vitalita.

Som toho názoru, že bolesť by nemala človeku brániť v cvičení, a to najmä z toho dôvodu, že pokiaľ prestaneme cvičiť tieto bolesti sa nám môžu zhoršovať. A tak aj napriek bolesti by sme mali pár minút denne cvičiť. Ja osobne mám bolesti kolien, a tak som sa rozhodla, že budem každý deň drepovať, a teda každý deň spravím aspoň 50 drepov. Zo začiatku to bolo naozaj veľmi náročné a bolestivé, a aj keď to vyzeralo, že bolesť pomaly ustupuje, opäť sa vrátila a dokonca oveľa intenzívnejšie.

Po tejto pravidelnej bolesti, kedy som to už pomaly chcela vzdať sa mi do rúk dostal balzam s názvom svalová vitalita, ktorý je potrebné použiť ešte pred cvičením. Vôňa nie je silná, a tak to človeka pri cvičení nevyrušuje. Človek si tak pohodlne môže cvičiť, zatiaľ čo arnika sa bude starať o telo zvnútra, a teda človek nebude pociťovať bolesť, alebo sa aspoň zmierni.

Tento krém však nie je vhodný iba v prípade, že máte problémy a pociťujete bolesť pri cvičení. Môžete ho používať aj na modriny, štípance od hmyzu, na únavu svalov pri zimnici či pri pomliaždeninách. Povedala by som, že sa dá použiť na akékoľvek neočakávané okolnosti, ktorým telo muselo podstúpiť s výnimkou otvorených rán. Dá sa preto povedať, že to je malý a šikovný multifunkčný prípravok, ktorý by mal byť v každej lekárničke.

Čo si na ňom ale najviac cením je to, že ho netreba používať veľa. Stačí malé množstvo a výsledok sa dostaví. Práve z toho dôvodu vydrží až niekoľko mesiacov, a to i pri aktívnom používaní.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *