Svet bez sťažností

Svet bez sťažností

Počuli ste už o českom titule od Synergie Publishing s názvom Svět bez stížností? Túto knihu napísal Will Bowen. Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, aký by bol život bez sťažností? Denne stretávame ľudí, ktorí sa sťažujú, ba dokonca aj my sa neustále sťažujeme. Vedeli ste, že priemerný človek sa za deň posťažuje 15-30 krát za deň?

Celý svoj život si hovoríme, na čo myslíme, to priťahujeme. Tieto slová sú dokonca aj v určitom pozmenení v Biblii, no i tak sa neustále sťažujeme a poukazujeme na to, čo v živote nechceme. Myslíte si, že sťažnosti patria k pozitívnemu mysleniu, alebo dokonca, že vás sťažnosti robia šťastnejšími? No dá sa to zmeniť? Sťažnosti sa stali našou dennou aktivitou, a tým i zvyklosťou. To však neznamená, že sa nedá zmeniť.

Práve preto je ku knihe pribalený fialový náramok na 21 dňovú výzvu bez sťažností. Vedci totiž tvrdia, že trvá presne 21 dní, kedy si vytvoríte nejaký zvyk. Vyskúšajte sa 21 dní po sebe nasledujúcich nesťažovať. No, žiaľbohu to nie je také jednoduché, ako to vyzerá. A to aj pre tých, čo si myslia, že sú optimistický. Priemernému človeku trvá táto výzva 4 až 8 mesiacov, no v knihe sa dozviete aj o ľuďoch, ktorým to trvalo napríklad 10 mesiacov či rok.

Kniha obsahuje množstvo príbehov, či už zo života autora, alebo ľudí, čo sa vydali na cestu 21 dňovej výzvy. Táto 21 dňová výzva nám nesľubuje iba to, že sa prestaneme sťažovať, no budeme sa cítiť i šťastnejší. Prečo? Jednoducho preto, lebo sa nebudeme zameriavať na negatívne myšlienky, ale na pozitívne.

Darčeky od Synergie Publishing

V knihe sa dozviete to, ako funguje 21 dňová výzva a ako sa s ňou popasovať. Ďalej zistíte, čo je a čo nie je sťažnosť. Ba dokonca pochopíte, že sarkazmus je taktiež sťažnosť. A hlavne, že by ste mali prestať používať slová „samozrejme, to som si mohol myslieť“ a iné, pokiaľ sa ti niečo zlé stane, dávate tým totiž signál, že ste spokojný s negatívnymi vecami v živote. Taktiež sa dozviete, ako zastaviť sťažnosti, či pokiaľ sa vaše okolie sťažuje, ako na to zareagovať.

Na tejto knihe by bolo super, kedy príbehy ľudí nepretínali text, niekedy sa totiž stalo (keďže sa snažili dávať príbehy ľudí hneď z vrchu strany), a tak občas pretne myšlienku, či dokonca vetu. V každom prípade sa mi myšlienka tejto knihy veľmi páčila, a do výzvy som sa pridala aj ja. A aj keď to nie je také jednoduché, ako to vyzerá (zatiaľ som nevydržala ani deň bez vyslovenia sťažnosti), určite v tom budem pokračovať. V každom prípade, sa snažím kontrolovať svoje myšlienky, a tak, keď ma na ulici ostriekalo auto (vonku pršalo, a človek nespomalil, a miesto toho ma plnou rýchlosťou ošpliechal), som si samozrejme zo zvyku najprv v duchu zanadávala, no keď som sa uvedomila, povedala som si nebudem sa rozčuľovať, karma je zdarma. A potom som sa upokojila, bez toho, aby som to povedala ďalším ľuďom. A viete čo? Cítila som sa oveľa lepšie.

Čoskoro sa na mojom blogu môžete tešiť aj na recenziu ďalších dvoch kníh od spisovateľa Willa Bowena – Vztahy bez stížností a Štastný život. A taktiež na recenziu afirmačných kartičiek Myšlienky srdca a Myšlienky sily.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *