Tarot keltských drakov

Tarot keltských drakov

Tí, ktorí ma poznajú už dlhšie určite vedia, že som milovníčkou a veľkou zberateľkou drakov. Keď som našla tarot keltských drakov, okamžite som sa zamilovala. A kto by týmto kartám odolal, ak sú na nich vyobrazení draci? 

Musím sa priznať, že som sa tarotom už dlhšie nezaoberala, nakoľko sa bojím, že by mi vyšla nejaká negatívna budúcnosť. Teda, ani nie tak budúcnosť ako odpoveď ktorú nechcem počuť. Napríklad: Podarí sa mi spraviť Manažment výroby? – Nie – a podobne. Ďalším dôvodom je aj fakt, že by si človek tarotové karty nikdy nemal kúpiť sám, ale na to, aby boli účinné (alebo aby bola ich účinnosť vyššia) by mu mali byť tarotové karty darované. Keďže som ich ja však dostala ako blogerka od samotného nakladateľsva, beriem to tak, akoby mi boli darované, a teda som si ich nekúpila sama. 

Čo sa týka obrázkov – kvôli ktorým som si ich aj kúpila, sú naozaj nádherné. Samozrejme, nejde o dokonalú grafiku, no pre mňa sú úplne úžasné. A tak si dovolím povedať, že by som si ich kúpila aj v prípade, že by som ich na tarot nikdy nevyužila. Napriek tomu sa tu našli aj obrázky, ktoré nie sú práve podľa môjho gusta, napríklad Kráľovná pohárov, kde drak takmer ani nie je vidieť alebo Tri meče, kde sú draci agresívny. Osobne si však myslím, že v každom tarote a teda vždy sa pri 52 kartách nájde aspoň jedna, ktorá nebude podľa môjho gusta. Na druhej strane sú tu karty, ktorá sa mi páčia až natoľko, že som sa do nich takmer zamilovala. Je to Eso mečov s malými dráčikmi, ktorý sú tak rozkošný až ich mám chuť virtuálne objať a rozmaznávať či mesiac, kde môžete vidieť typického čínskeho draka vo svetle mesiaca. 

Osobne tieto karty využívam najmä na veľkú bránu, ktorá mi povie minulosť, prítomnosť aj budúcnosť. Pri tomto tarote položíte kartám otázku (najlepšie takú, pri ktorej sa dá odpovedať áno poprípade nie, alebo iné jednoduché odpovede) a vytiahnete si 3 karty podľa vlastného pocitu. Prvá karta ukazuje vašu minulosť, druhá prítomnosť v ktorej sa práve nachádzate a tretia potenciálnu budúcnosť.

Aby ste to pochopili lepšie, poviem vám príklad. Moja položená otázka bude: Podarí sa mi úspešne zvládnuť 2 ročník? Na túto otázku sa dá jednoznačne odpovedať áno poprípade nie. Dá sa na ňu však samozrejme odpovedať aj rozvitejšie ako napríklad: určite, ak …. Teraz si vytiahnite tri karty podľa vlastného zváženia. Ako prvú som si vytiahla napr. 5 holí, ktoré poukazujú na moju minulosť. Teda na to, ako sa mi v minulosti viedlo počas školy alebo počas druhého ročníka. Ďalej si vytiahnem kartu prítomnosti napr. 7 mečov, ktorá poukazuje na môj súčasný stav v ktorom sa nachádzam. A nakoniec si vytiahnem kartu budúcnosti, napríklad 6 pohárov, ktoré vypovedajú o mojej budúcnosti, a ako sa mu bude v škole dariť v nasledujúcom období. Ďalej si stačí už len v priloženej knižke pozrieť výklad kariet a zistiť, čo vám karty povedali.

Pri tarote si treba uvedomiť, že aj keď vašu minulosť či prítomnosť neovplyvníte, budúcnosť je menlivá, a tak hovorí iba o tom, čo sa stane pri vašom súčasnom správaní. Napríklad ak sa teraz vôbec neučím a vyjde mi, že školu nespravím, tak to môžem zmeniť tým, že sa začnem učiť a začnem sa snažiť. Ďalej môžu byť karty ovplyvňované emocionálnym rozpoložením, takže aj keby mi vyšlo keď sa neučím, že spravím skúšky, nemusím ich spraviť. Je to tým, že v poslednej dobe som často myslela, že sa budem učiť a musím sa začať učiť, a tieto emócie som preniesla aj do kariet. Preto je najideálnejšou cestou vyčistiť si myseľ, spýtať sa kariet a potom ťahať. 

Karty sa dajú prispôsobiť aj na vzťah. Povedzme, že vám vyjde, že ste s vašim partnerom spriaznené duše, úžasne sa dopĺňate ste ako Jin Jang. Ak na neho však odrazu prestanete mať čas, vaše karty sa môžu obrátiť a city vytratiť, poprípade sa rozhodne čo je najlepšie  (rozchod) aj napriek tomu, že vás miluje. Preto treba mať neustále na pamäti, že nám karty hovoria iba o potenciálnej budúcnosti, ktorú však ešte môžeme zvrátiť, poprípade sa o to aspoň pokúsiť. 

6 thoughts on “Tarot keltských drakov

  1. U tarotu se často říká, že je to zrcadlo duševního rozpoložení a možností spíš než médium, které „věští budoucnost“ . Já mám doma taky jednu sadu, Egyptský tarot, který mě zaujal ve výloze. Mám pro starověký Egypt slabost 🙂 .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *