Temný rytier povstal

Temný rytier povstal

Určite aj vy patríte k prívržencom úžasného Batmana, ktorý je však iný ako tí ostatní hrdinovia. Denno-denne zachraňuje život nevinným ľuďom, a to aj napriek tomu, že aj on je iba smrteľník. Preto sa niet čo čudovať, že ma naozaj nadchol. Čierna maska, obrnené auto a zaujímavý nepriatelia,… Práve o toto sa opierala kniha Temný rytier povstal, ktorú môžete nájsť v českej verzií.

Ak sa vám tento názov zdá byť povedomí, dôvod je jednoduchý. Pred niekoľkými rokmi bola táto kniha aj sfilmovaná, a tak sme sa mali možnosť pokochať Batmanom i v hereckej role. 

Z hrdinského Batmana sa po niekoľkých rokoch stal utečenec. Batman je obvinený za závažnú vraždu, ktorá bola uvalená na jeho plecia najmä z toho dôvodu, že chcel pomôcť a zachrániť ľudstvo. 

Celý dej však určite poznáte. Príchod mačacej ženy na plátna otriaslo nejedným fanúšikom Batmana, no zväčša najmä v pozitívnom zmysle. Preto by som sa skôr chcela zaujímať o samotné hodnotenie knihy ako o dej či príbeh, ktorý určite dobre poznáte. 

Ako prvé si určite všimnete obšírnu knihu oproti niekoľko hodinovému filmu. Už samotný fakt naznačuje, že v kinách budete môcť vidieť sotva malú časť toho, čo si v knihe môžete prečítať. Po prečítaní knihy však musím zhodnotiť, že je v kine naozaj veľmi veľa podľa mňa zaujímavých a podstatných vecí vyňatých z príbehu, čo je podľa mňa naozaj veľká škoda. Žiaľ, tak to už pri samotných filmoch býva, a tak sa niet čo diviť, že som siahla aj po knižnom spracovaní filmu, ktorý ma oslovil. Na druhej strane som však celkom spokojná s hereckým obsadením. 

Tajomná mačacia žena je rozhodne veľkým prínosom pre celý príbeh, aj keď aj tu by som skonštatovala, že napriek dobrému hereckému obsadeniu sa mi oveľa viac páčila v knihe. Je to najmä z toho dôvodu, že v knihe vystupovala častejšie, jej prechody boli zaujímavejšie a vo všeobecnosti sa mi v knihe zdala byť akčnejšia. 

V neposlednom rade musím skonštatovať ukončenie príbehu. Hoc je podobné, v knihe bolo obšírnejšie a opäť oveľa napínavejšie. Určite vám preto odporúčam prečítať si túto knihu, aj keď ste si film už možno pozreli A ak nie, v takom prípade bude pre vás určite zaujímavé toto porovnávanie. 

6 thoughts on “Temný rytier povstal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *