Trnkový sirup

Trnkový sirup

Na stránke Weleda som našla trnkový sirup, ktorý som už mala možnosť ochutnať. A nakoľko sa mi podľa účinkov veľmi pozdával, rozhodla som sa ho kúpiť.

Vlastnosti
Objem: 200 ml
Chuť: Trnkový sirup

Zloženie
Cukor, šťava z plodov trnky, citrónová šťava 100 ml sirupu obsahuje 89 g sacharidov, využiteľná energia 1550 kJ (370 kcal)
Použitie
Užíva sa rozmiešaný v čaji alebo vo vode, deti do 12 rokov 1 čajovú lyžičku ráno, mládež a dospelí 2-3x denne 1-2 čajové lyžičky. Odporúčaná doba užívania je 6-8 týždňov, po prestávke 5 týždňov je možné kúru opakovať.

Prečo práve rakytníkový sirup?
Šťavnatý BIO Trnkový sirup od Weledy dodáva životnú silu a posilňuje organizmus.Jeho užívanie je obzvlášť odporúčané v obdobiach rekonvalescencie alebo pri zotavovaní po mimoriadnych psychických či telesných výkonoch a tiež v období rastu, pre viac energie pri zvládaní školských povinností. Vhodný je aj pre tehotné a dojčiace ženy a tiež pre staršie osoby s pocitom ubúdajúcej sily. Na výrobu Trnkového sirupu sa používajú dozreté a ekologicky pestované plody a šetrné metódy spracovania, ktoré zachovávajú jeho lahodnú chuť.

Osobná skúsenosť
S dodávkou od Weledy som bola spokojná. Trnkový sirup mi prišiel dôkladne zabalený, takže prišiel v poriadku.
Čo sa týka samotného trnkového sirupu, hneď po otvorení som ho hneď chcela ochutnať. Preto som sirup pretrepala a dala 2 lyžičky do 0,5ml pohára.
Chuť trnkového sirupu mi nevadila. Veľmi mi zachutila už pri prvom ochutnaní (nakoľko som na chuť už časom, aj keď som ho kedysi ochutnala, zabudla). Má zaujímavú trnkovú chuť a pre toho, kto trnky ešte nejedol je ťažké opísať, ako chutí. Je zaujímavo nevýrazne a zároveň veľmi sladká
Napriek tomu, že trnkový sirup ešte nepoužívam nejak dlho (na to, aby človek zbadal všetky výsledky musí sirup užívať min. 28 dní). Ja ho užívam už týždeň a všímam si, že som oveľa čulejšia a menej unavená. Už mi nerobí problém vstať na budík a hlavne nie som až tak podráždená, ako obvykle (keď skoro vstávam).

Taktiež som si všimla, že ma prestali bolieť oči. Mala som problém, že ma boleli oči pri nadmernom sústredení sa alebo preťažení organizmu – hlavne zo školy. A pritom mi nepomáhali výživové doplnky. Síceveľmi dobre vidím, veľmi ma to „otravovalo“ a nechcela som ísť k očnému. Hoc ešte stále oko trocha cítim (nemôžem očakávať zázraky na počkanie), cítim, že je to výrazne lepšie, čo ma naozaj veľmi teší.
Hodnotenie
Musím dať tomuto sirupu 10/10. Hoc rozmiešavanie je obtiažnejšie, chuť je naozaj skvelá. S očami som mala problém už asi 3 mesiace a ani výživové doplnky a ani kvapky do očí mi nepomohli. Až tento trnkový sirup. Zároveň je naozaj super na nervy – hlavne teraz, keď sa mi nechce chodiť do školy. 

4 thoughts on “Trnkový sirup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *