Vinylový koberec

Vinylový koberec

Už ste sa niekedy stretli s pojmom vinylový koberec? Musím sa priznať, že ja som o tomto pojme počula prvýkrát pred pár mesiacmi, a to vtedy, keď som si ho objednávala. Vinylový koberec by som prirovnala k linoleu, nakoľko má hladký povrch bez vlasu. Je ľahko umývateľný, ľahko vysávateľný a dokáže spríjemniť podlahu v každej izbe.

My osobne sme si zakúpili rovno dva. Jeden do obývačky pod gauč a konferenčný stolík na spríjemnenie prostredia, a jeden psíkovi pod misky, nakoľko pri jedení robí veľký bordel. A nakoľko vinylové koberce na sebe nehromadia baktérie a sú vhodné aj pre alergikov, rozhodli sme sa, že to bude ideálna voľba pre nášho psíka.

Oba sme vybrali v hnedej farbe, nakoľko naša podlaha je v oboch prípadoch hnedá, a teda sa to farebne nebije, a zároveň to spríjemní prostredie. Do obývačky sme vybrali s motívom mramoru. Vinylový koberec tam máme už cca 1-2 mesiace a stále vyzerá rovnako dobre.

Napriek tomu, že je to najfrekventovanejšia oblasť nášho bytu, a teda po koberci často chodíme, stále má rovnako žiarivú farbu, a nie sú na ňom vidieť poškodenia alebo škrabance a to aj napriek tomu, že nám naň už veľakrát padol telefón, pohár a pod.

Čo sa týka vinylového koberca pod psov miskou, musím povedať, že som sa toho bála. Bála som sa, že to bude koberec na jeden deň, a potom ho budeme môcť vyhodiť, čo ho psík tak zašpiní. Našťastie sa však nepotvrdili moje obavy, a vinylový koberec to vydržal už viac ako mesiac. Granulky z neho ľahko vytrasieme, a mäsko z konzervy sa dá veľmi jednoducho umyť z koberca. Preto je to naozaj veľmi dobrá a pohodlná voľba. Už totiž nemusíme umývať podlahu a drhnúť ju, takto iba zdvihneme vinylový koberec a môžeme ho pretrieť hubkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *