Tak toto som ja – moje vizitky

Tak toto som ja – moje vizitky

Ku každej práci na báze tzv. vlastný pán je potrebné mať nejaké tie vizitky. Na blogerskej úrovni však nestačí mať iba pekné vizitky, no musia byť aj kreatívne. S nimi mi pomohlo FaxCopy.
 
O moje vizitky spolu s grafikou sa postarala veľmi známa firma Faxcopy, ktorá si ich zobrala do plnej parády. Nie len že mi tieto vizitky vytlačili, zároveň mi pomohli so samotnou grafikou, ktorá je pre mňa ako španielska dedina.

Ak túžite po vlastných vizitkách ako prvé si treba zvážiť čo všetko na nich chcete mať napísané a zároveň čo by tam nemalo byť. Poprípade čomu sa vyvarovať. Pri príprave tých správnych slov si však dávajte veľmi dobrý pozor, keďže vizitka vás bude sprevádzať po zvyšok vašej kariéry.

Ako druhé sa musíte zamyslieť nad samotnou grafikou. Chcete si ju robiť sami, poprípade zvládnete ju spraviť sami? Čo všetko by ste tam chceli mať a čo by mala obsahovať? Následne si povyberať obrázky či design, ktorý by ste na svoju vizitku chceli použiť. Môže to byť pozadie, nejaký obrázok, logo firmy či vlastná fotka. Ešte pred samotnou výrobou vizitiek je to dosť veľký krok, ktorý vás posunie k vytúženému cieľu.
Čo sa týka môjho rozmýšľania, nad celou vizitkou som rozmýšľala cca týždeň, pričom som zvažovala rôzne možnosti. Najväčší problém som mala zrejme s textom, ktorý by nemal byť dlhý, no mal by zároveň vyjadrovať to, čomu sa venujete a čo budú obnášať vaše služby.

Keď som nazbierala dostatočne veľa textu, ktorý som si niekoľkokrát skontrolovala, pokračovala som s grafikou. Nakoľko som v tejto oblasti antitalent, rozhodla som sa, že to vložím do rúk odborníkom a ja si iba nahromadím obrázky, ktoré chcem na vizitku použiť. A keďže som blogerka a z vizitky by tá kreativita mala byť cítiť. Keďže som túžila po obojstrannej vizitke, rozhodla som sa, že každú stranu podám zdanlivo podobne, no i tak rozdielne. Obe pozadia vizitky som chcela farebné, čo sa mi podarilo. A keďže je vlk moje ochranné zviera, už od prvého momentu mi bolo jasné, že na vizitke nemôže chýbať. Na zadnú stranu som však chcela zakomponovať aj môjho milovaného draka, čo sa mi podľa môjho skromného názoru podarilo.

Takto nazhromaždené materiály už len stačilo priniesť do FaxCopy predajne, a oni už vedeli čo s tým. Grafik (v mojom prípade grafička) si ma hneď zobrala na starosti. Povedala som jej moju prvotnú predstavu, a začala pracovať. Ako prvé sme začali s prednou stranou. Pri obrázkoch zvierat najprv odstránila pozadie, a následne ich zakomponovala do vizitky.
V úvode mi však povedala, že mnou vybraný obrázok je nízkej kvality, a tak sa ma spýtala, či nemám nejaký iný obrázok. Preto vám odporúčam, aby ste si na vizitky pre istotu prichystali hneď niekoľko obrázkov či pozadí. Ja som s tým našťastie počítala, a tak som mala pripravenú aj náhradnú variantu. Tá mi prešla bez problémov. Potom stačilo už len pridať text. Počas celej práce mi grafička hovorila čo robí, a keď som jej povedala, že aj tak netuším čo robí, začala mi všetko vysvetľovať tak, aby som tomu rozumela, čo bolo od nej veľmi milé.

K dokonalosti však trebalo ešte spraviť niekoľko úprav. Či už to bol font a štýl písma, dokonalé umiestnenie textu a obrázku na vizitke, farba písma i veľkosť. Napokon sme sa však na určitej variante zhodli, a mohli sme prejsť na zadnú stranu vizitky.
Zadná strana už išla o niečo rýchlejšie, keďže sme obe vedeli čo si predstavujem, a ako by som to chcela. Aj táto strana bola vyhotovená na podobný štýl ako tá predná, pričom sme sa inšpirovali aj prednou stranou, aby bola tematicky zhodná.
Napokon som si prezrela celý výtvor a zvolila papier, na ktorý budú vizitky tlačené. Najprv sme vytlačili iba jednu A4, aby sme to mohli skontrolovať aj vo finálnej verzií. V tomto prípade je samotný odtieň farby o niečo odlišný, a tak ju bolo treba ešte skontrolovať. Neviem, či to bolo iba tým, že som si ako papier zvolila metalickú bielu alebo je to tak vo všeobecnosti.

Pri vytlačení som si všimla, že je písmo trocha tmavé, a tak mi grafička túto farbu opäť prerobila a dala tlačiť novú verziu. Aj pri nej som si všimla ešte zopár nedostatkov, a tak sa opäť pozrela do farebnej škály. Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré, a tak tomu bolo aj v mojom prípade. Na tretí krát to už bolo dokonalé, a mohli sme vytlačiť všetkých 100 kusov.
Tieto vizitky mi následne rozrezala na stroji a dala do krabičky (1 krabička = 50ks) , aby sa mi nerozsypali. S konečným výsledkom som maximálne spokojná.

Počas celej mojej návštevy FaxCopy bola ich grafička veľmi milá, nápomocná a neustále sa usmievala. Som si vedomá, že sa v tejto oblasti veľmi nevyznám, a tak by niektorí ľudia pri mne už stratili nervy. Najmä v prípadoch, keď sa ma spýtala aký chcem font písma, a ja som jej na to povedala: Neviem, nechám to na vás. Čo bola moja častá odpoveď na jej otázky. No ona to zvládala bravúrne, celú dobu bola usmievavá, a keď som nevedela akú farbu písma chcem, inšpirovala sa mojou obľúbenou farbou. Bolo to od nej naozaj milé a musím povedať, že má naozaj cit pre design. Tak nádherné vizitky som totiž ešte nevidela.
Napokon mi ešte túto finálnu verziu vizitiek uložila do počítača pod určitým kódom a pre istotu zálohovania poslala aj na môj e-mail. Takže ich stačí už len vytlačiť, keď by sa mi v budúcnosti minuli.

10 thoughts on “Tak toto som ja – moje vizitky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *