Vonné sviečky

Vonné sviečky

Vedeli ste, že Notino nie je len tak hocijaká predajňa? Nie len že ponúka kvalitné produkty na tvár, vďaka nej si môžete prevoňať i vašu domácnosť. Notino totiž ponúka i kvalitné vonné sviečky.

V prípade, že sa rozhodnete nakúpiť sviečky do bytu práve na Notino, určite vás prekvapí a zároveň poteší ich kategória sviečok, vďaka čomu sa budete vedieť oveľa rýchlejšie dopracovať k vašej vytúženej sviečke.

Ako prvé nájdete triedenie sviečok podľa štýlu, konkrétne na sviečky v skle, kde nájdete napríklad Souletto sviečky či Yankee Candle sviečky. Ďalej tu nájdete votívne sviečky, kde opäť nájdete napríklad takú Yankee Candle, ale aj KOBO. Potom máte na výber z čajových sviečok, kde patria Smells like Spells sviečky alebo Kringle Candle. A ako posledné sviečky s dreveným motívom, kam patrí najmä značka Woodwick.

vonne_sviecky_notino

Sviečky sú však triedené i podľa obsahu prírodného vosku. V tomto prípade sa môže jednať o sójový vosk, ktorý nájdeme napríklad v Kringle Candle sviečkach. Včelí vosk, ktorý sa nachádza v Milkhouse Candle Co.. Kokosový vosk, ktorý sa vyskytuje vo sviečkach značky Vila Hermanos, alebo rastlinný vosk, ktorý je súčasťou sviečok Waks.

Čo sa mňa týka, väčšinu značiek týchto sviečok nepoznám, no veľmi poznám, a aj som skúšala Yankee Candle. Tieto sviečky majú dlhotrvajúcu výdrž. Nevyhoria tak rýchlo, ako obyčajné sviečky z obchodu. Tieto sviečky majú veľmi pekný tvar, krásnu výraznú no nie rušivú či dráždivú vôňu, a vydržia niekoľkonásobne dlhšie, než bežné sviečky. Ja osobne som napríklad mala sviečku v skle, ktorá má gramáž 104g a vydržala neuveriteľný týždeň, pričom sviečka horela od cca piatej večera až zhruba do jedenástej či dvanástej večer, teda 6 až 7 hodín. To znamená, že sviečka horela približne 35 hodín. Táto sviečka mala počas celého horenia krásnu vôňu, pričom nešlo o sviečku, ktorá by bola iba zvonka nafarbená, ako som sa už viackrát stretla v obchodoch. Táto sviečka je celá červená, a to i zvnútra, a vôňa sa pri nej rozplýva až do úplného vyhorenia. Tým pádom si môžete spraviť príjemný každý jeden večer.

vonne_sviecky_notino

Myslím si, že aj to je dôvod, prečo Yankee Candle patrí k trocha drahším značkám, no určite ich vrelo odporúčam. A aj keď je písané, že by nemala horieť dlhšie, než štyri hodiny, ako som povedala, my sme ju nechali horieť zvyčajne 5-6 hodín, a nenastal žiadny problém.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *