Výhody bambuckého masla

Výhody bambuckého masla

Ak ste sa ešte doteraz nerozhodli, či začnete používať bambucké maslo, verím, že vás môj nasledujúci príspevok presvedčí o tom, že je naozaj užitočný a prospešný.

Anti-Starnutie
Bambucké maslo je pridávané takmer do každého prípravku, ktorý sa používa ako Anti-Age, teda proti starnutiu a pre omladenie. Dôvodom sú jeho mimoriadne účinky stimulovania kolagénu a následné omladenie pleti. Taktiež obsahuje vitamín A a E, ktoré udržujú pleť vláčnu, vyživenú, žiarivú.


Vhodné pri procese hojenia
Bambucké maslo sa využíva aj v prípade škrabancov, poštípania od hmyzu či menších jaziev. Jeho antioxidačné a liečivé účinky ako sú mastné kyseliny a rastlinné steroly napomáhajú pri liečbe a jej urýchlení

Vhodné aj ako opaľovací krém
Toto maslo veľmi dobre chráni aj proti slnečnému žiareniu. Dá sa preto povedať, že si rýchlo a bez problémov dokážete vyrobiť vlastný opaľovací krém s trochou šikovnosti a bambuckého masla. V množstvo štúdiach sa uvádza, že je jeho ochrana pred slnečným žiarením častokrát lepšia ako opaľovacie krémy, a to najmä z dôvodu, že sa vám do tela vsakujú iba prospešné látky.


Perfektný balzam na pery
Bambucké maslo veľmi dobre hydratuje, chráni a ošetruje. To znamená, že je vhodné aj na pery, a to aj  prípade, že ich máte popraskané či problémové. Ďalšou výhodou je, že sa bambucké maslo môže používať aj v potravinárstve, a tak sa nemusíte báť, ak by sa vám kúsok dostal aj do úst.

 

Z rady bambuckých masiel si môžete zakúpiť napríklad to od Purity Vision v BIO kvalite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *