Záhrada bez elektriny

Záhrada bez elektriny

Ako väčšina ľudí aj my bývame v paneláku a ťahá nás to do prírody. Tak sme sa rozhodli, že si kúpime záhradu. Ale nedomysleli sme to. Malá záhrada blízko vody pri lesíku znie ako hotový raj, ale… Malo to svoje ale. Nebola tam elektrika.

Aj keď sa nám to zo začiatku zdalo romantické, zistili sme, že pri bežnom prevádzkovaní potrebujeme elektrinu. Aj keď sme kúpili motorovú pílu, motorovú kosačku, či čerpadlo na benzín, zistili sme, že pri výstavbe altánku budeme potrebovať agregát, lebo benzínové stroje sú podstatne drahšie a tiež hlučnejšie.

Tak sme zakúpili agregát  čiže benzínovú elektrocentrálu  na stránke Hahn profi.  Do všetkých benzínových strojov bolo potrebné mimo benzínu dodávať aj olej.. Pre mňa bolo zaujímavé, že pri dvojtaktných motoroch sa miešal benzín s olejom, kdežto pri štvortaktných motoroch bola zvlášť nádobka na benzín a zvlášť na olej. Napr. olej Konnen Sohnen je vhodný pre benzínové aj naftové motory na všetky ročné obdobia. Motorový olej Könner & Söhnen poskytne vášmu motoru spoľahlivú ochranu aj pri dlhodobom a extrémnom zaťažení, čím výrazne predĺži jeho životnosť. Používanie tohto oleja zaručuje dlhú a bezproblémovú prevádzku vášho zariadenia.

Agregát  čiže benzínová elektrocentrála nám zabezpečila aj ďalšiu výhodu. Mohli sme používať stroje, ktoré boli na elektriku aj v záhrade. Každý kutil má doma vŕtačku a iné elektrické náradie a kúpou elektrocentrály bolo toto náradie použiteľné aj v záhrade. Elektrické náradie je lacnejšie a keď sa nám pokazilo čerpadlo na benzín, tak sme kúpili už len elektrické čerpadlo a elektriku nám vyrobila benzínová elektrocentrála.

Dokonca keď bolo vonku chladno a spali sme na záhrade v malej útulnej chatke prikúrili sme si elektrickým radiátorom, ktorého funkčnosť nám zabezpečila elektrocentrála a tak sme si vytvorili malý kúsok raja na zemi podľa našich predstáv.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *