Zdravé raňajky

Zdravé raňajky

Čo zvyknete raňajkovať? Najradšej máte niečo teplé, chlebík alebo niečo rýchle? Ja sa takmer vždy prikloním k zdravým a predovšetkým rýchlim raňajkám. Dôvodom je, že si radšej pospím, než aby som musela vstať skôr a spraviť si raňajky.

Práve takto som sa dostala aj k značke Mixit. Hľadala som totiž zdravé cereálie resp. zdravé musli, a našla som ich granolu. Možno sa pýtate, aký je rozdiel medzi musli a granolou. Podľa mňa v tom nie je veľmi veľký rozdiel, čo sa týka chuti, no granola je o čosi tvrdšia ako musli. Stále sa však veľmi ľahko dá zjesť. V prípade mixit však ide o granolu ktorá je vegan, bez laktózy a bez pridaného cukru. Navyše obsahuje množstvo ovocia (v závislosti od mixu), a tak si človek môže vybrať presne to, čo mu najviac vyhovuje.

zdravé raňajky mixit

Mne osobne veľmi chutí granola s ovocím s názvom „Do plaviek!“, ktorá obsahuje maliny, čučoriedky, kokos a mandle. Samozrejme však Mixit má aj rôzne iné chutné príchute.

Čo sa týka Mixitu, táto značka tiež ponúka mrazom sušené ovocie, ktoré vyzerá naozaj veľmi lákavo. A síce som od tejto značky ešte neskúšala mrazom sušené ovocie, mrazom sušené ovocie mám veľmi rada, a pravidelne ho kupujeme. Ak si totiž robíme krupicovú kašu alebo iné, radi tam prihodíme pár kúskov tohto ovocia, aby sme dostali sladkú a vynikajúcu chuť.

mixit

Čo som však od tejto značky skúšala mimo granoly boli napríklad proteínové koktejly. V tomto prípade ide taktiež o veľmi rýchle raňajky, nakoľko sa obsah sáčka vysype do pohára vody (alebo mlieka), a raňajky sú hotové. Tento koktejl je možné piť za studena ale aj za tepla, ja však uprednostňujem za tepla. Treba však upozorniť, že je potrebné tento koktejl robiť v shakeri, inak sú v ňom hrudky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *