Zdravý balíček nutnosťou

Zdravý balíček nutnosťou

Ak by ste mali na výber, akú zdravú pochúťku by ste si vybrali vy? Niečo sladké, slané alebo radšej bežnú surovinu, ktorú by ste mohli pridať do potravín? Ja som aj v tomto prípade siahla po Biosfere – biosfera.sk a pre čechov biosfera.cz), a tentokrát som skombinovala bežnú potravinu s pochutinou i bio medicínou vhodnou na toto jesenné obdobie.

Cukríky s vitamínom C
Cukríky sú viac ako úžasné. Hneď som si zakúpila niekoľko balíčkov, a musím povedať, že som ich zjedla na počkanie. Cukríky však mali o čosi inú konzistenciu, na čo som bola zvyknutá. Cukríky boli o čosi tvrdšie, no stále mali želatínovú konzistenciu. Sú zľahka lepkavé, a veľmi dobre ukážu v priesvitnej dóze.
Ba dokonca aj chuť je o čosi odlišná, na čo sme zvyknutý. Nie sú také sladké, no zároveň sú chutné a človek si pri tom príde na svoje. Rozhodne teda potešia, no nezažijete pri nich explóziu cukru, čo je viac ako super. A pre tých, čo obľubujú niečo zdravšie, určite ich poteší pridaný vitamín C.
Moje cukríky síce už nie sú dostupné, no zaručene na stránke nájdete aj ďalšie – podobné, rovnako chutné.

Tekvicový olej
Kúpa tohto tekvicového oleja bola výstrelkom. V začiatku som nevedela, na čo by som mala tekvicový viac menej využiť, no neskôr som mu našla naozaj úžasné využitie.
Na vysmážanie by som ho hlavne z hľadiska ceny rozhodne nevyužila, no na oživenie chuti lahodných šalátov je naozaj dokonalý. Milujete ľahký šalát poliaty štipkou olivového oleja a k tomu toast? Vyskúšajte nahradiť olivový olej týmto tekvicovým, a rozhodne si taktiež pochutíte. Je to nevšedná zmena, no naozaj lahodná. Ku všetkému ešte aj 100% premium kvalita.
Málokto však vie, že má liečivé účinky. Obsahuje veľké množstvo vitamínu A, E, C a tiež zinku, selénu a karoténu. Tekvicový olej ovplyvňuje krvné zásobenie mozgu, spomaľuje kornatenie  ciev, znižuje riziko infarktu myokardu a pôsobí protizápalovo. Jeho dlhodobejšie užívanie zmierňuje močové infekcie, kožné neduhy, alergie a astmu. V kozmetike je používaný na zábaly proti vypadávaniu vlasov či potieranie nechtových lôžok proti lámavosti nechtov. Jemná oriešková chuť je pre tento olej typická, ale chuťovo výraznejšia ako u  oleja olivového. Tiež vás určite neprekvapí jeho temná hnedá farba. Olej z tekvicových semienok je určený predovšetkým na použitie za studena. Je výborný nielen do šalátov, ale aj na bylinkové zemiaky, syry, mäso, rizotá, či do cestovín.
Náš tip: Jesenný koktail – K príprave potrebujete kúsok tekvice, hrušku, jablko, 2 mrkvy. Zeleninu očistite, jablko a hrušku zbavte jadrovníkov a potom všetko dajte do odšťavovača. Hotovú šťavu ešte preceďte cez  plastové sitko

Taktiež som si ho zamilovala pri lososovi na kešu orieškoch, ktoré som predtým najemno poliala tekvicovým olejom, a lahodná pochúťka bola okamžite na svete. Chutná, úžasná a pritom tak ľahká a jednoduchá.
Proti nádche
Radi by ste sa zbavili chrípky bez toho, aby ste museli ísť k doktorovi? Poprípade nemáte čas byť chorý? Vyskúšajte túto zdravú „medicínu“, ktorá je vhodná aj ako prevencia proti chrípke. Smrkáčik je vhodný pre deti aj dospelých, takže sa ho rozhodne nemusíte báť.

Čo sa týka aplikácie, je ho možné piť samostatne alebo ho riediť s vodou v pomere 1:7. Toto jedno balenie je vhodné na 50 dávok – 1 dávka = 1 lyžička. Ja osobne si ako prevenciu dávam 1 lyžičku každý deň, a to najmä preto, že som pracovne vyťažená a nemám čas byť chorá. Pondelok 12 hodín vkuse škola, utorok 10 hodín, streda škola a práca, štvrtok škola a práca a piatok práca. Ba dokonca ešte aj v nedeľu pracujem, teda som naozaj pracovne vyťažená viac ako dosť.

Aj v tomto prípade ma Biosféra.sk ( možno objednávať aj v Česku biosfera.cz), som mala možnosť okúsiť veľmi rýchlu dodávku do 2 dní, milé slová od toho, kto mi balíček zabalil a v neposlednom bode starostlivo zabalený balíček. A ako bonus, ešte ma potešilo aj malé prekvapenie v podobe mladého jačmeňa.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *