Ziaja – prírodná kozmetika za rozumnú cenu

Ziaja – prírodná kozmetika za rozumnú cenu

Poznáte značku Ziaja? Keď som bola mladšia, nedala som na ňu dopustiť. Ide totiž o kozmetiku s veľmi prijateľnou cenou, a predovšetkým bola vyvinutá lekárnikmi.

Poľskí manželia Aleksandra a Zenon Ziaja počas svojej práci v lekárni experimentovali s masťami, až napokon vznikla ich vlastná značka – Ziaja. Prvým a dodnes využívaných a predávaným bol ich olivový krém. Tieto výrobky sú predovšetkým charakterizované tým, že väčšina z nich obsahuje výťažky z kozieho mlieka, kakaového masla alebo šípkovej ruže.

Ja osobne som od tejto značky využívala rôzne produkty, a to najmä sprchové gély. Ten, kto už vyskúšal Ziaja Fruity Cranberry & Wild Strawberry sprchový gél určite vie, prečo som práve na ich gély nedala dopustiť. Cena je totiž viac, než prijateľná (500ml sprchový gél stojí cca 3 eurá) a vôňa naozaj nádherná.

Zo Ziaja značky som tiež využívala balzam na pery s kakakovým maslom. Tento balzam sa dá ľahko rozpoznať od iných najmä preto, že sa nevysúva ale vytláča. Vôňa bola pekná kakaová, a pery po nej ostávali veľmi vláčne. Už aj samotným zložením produktu je jasné, že ide o niečo výnimočné. Napríklad tento balzam na pery obsahuje kakaové maslo – vyživuje a zabraňuje vysušovaniu, repkový olej – chráni pred UV žiarením, lanolín – hydratuje a zvláčňuje a vitamín E – ochrana pred pôsobením voľných radikálov, teda každý človek čo používa tento balzam vie, že je o pery naozaj veľmi dobre postarané.

A čo je na tejto kozmetike najlepšie, nie je testovaná na zvieratách. Prečo som sa však od tejto kozmetiky nakoniec rozhodla odísť? Ani sama neviem. Asi som mala dojem, že nič lacné nemôže byť kvalitné. No nakoľko už som múdrejšia, určite sa plánujem k tejto kozmetike vrátiť. Napríklad vo forme antioxidačného pleťového krému s vitamínom C a SPF50+. Alebo vo forme upokojujúcej pleťovej masky po opaľovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *