Žime zdravo

Žime zdravo

Skúšali ste už niekedy objednávať jedlo z internetu? V prípade, že sa snažím zakúpiť si nejaké zdravé jedlo, po iných ako internetových obchodoch ani nezvyknem siahnuť. Aj v tomto prípade som po jednom siahla, tentokrát som si nakúpila na stránke Biosfera.sk tento obchod je však dostupný aj pre čechov – s koncovkou cz, teda biosfera.cz
Čo sa týka obchodu, je prehľadný a jeho sortiment je naozaj široký. Pre tých, čo majú radi zdravé maškrtenie a zdravé veci môžem len odporúčať. Nájdete tu tak nápoje ako aj jedlo či ingrediencie.
Čo sa týka dodávky, je ľahká a rýchla. Mne tovar prišiel do dvoch dní, pričom som v ňom mala pripísaní ešte aj papier, kto sa mi staral o môj balíček. Balík prišiel neporušený, jedlo samozrejme v poriadku, rovnako ako aj dátumy spotreby. Skrátka žiadny problém.
Milujete pochutiny z ovocia? Potom vás jablkové alebo hruškové kocky naozaj oslovia. Sú perfektné tak na ozdobu jedál ako aj na prídavok do pokrmov, či už do koláčov alebo do jogurtov. Nakoľko ide o obyčajné sušené ovocie, chutí rovnako, avšak jeho tvar je oveľa lákavejší nie len pre dospelých ale aj pre deti. A to, ako využiť sušené ovocie určite viete 🙂 Dá sa s ním skrátka čokoľvek. Môže to byť chutná a zdravá jednohubka, ingrediencia do koláčov ale aj ozdoba pri tvorení majstrovského jedla.

Úplne najväčšou vychytávkou to všetkého čo som našla boli chipsy z červenej repy. Nič podobné som ešte nevidela, a tak som to musela vyskúšať. Najprv som nevedela, na čo ich použiť. Po preštudovaní sme zistili, že sú úžasné k polievke, poprípade ako zaujímavé oživenie tradičných pokrmov. Takže v prípade, že aj vy milujete červenú repu, rozhodne neotáľajte a vyskúšajte. Ja som bola príjemne prekvapená 😀 Jedná sa o 100% produkt bez pridaných konzervantov.

Sušené slivky patria k ďalším potravinám, ktoré môžete použiť ako prídavok do jedla alebo ako samotnú pochutinu. Osobne sa u nás sušené slivky veľmi nejedia, a tak ich pridávame skôr do kapustnice alebo z nich robíme koláče. Pri výbere sliviek do kapustnice však treba dbať na ich kvalitu, pretože bez nich by kapustnica nebola dokonalá, a s nie kvalitnými slivkami by kapustnica nemala tú pravú chuť. Tieto slivky sú napríklad z Českých záhrad a musím povedať, že nesklamali.

A v neposlednom rade, kto by nemal rád kávu? Aj ja patrím k milovníčke kávy, a tak som sa rozhodla, že si z tejto stránky objednám aj nejakú tu kávičku. Najviac ma zaujalo Latino darčekové balenie, ktoré obsahuje dvakrát 100% arabica. Ako prvé je Santos Brazília a druhá je Kolumbia Excelsa. Toto darčekové balenie vyzerá veľmi dobre a určite je perfektné aj ako darček. Milovníka kávy určite osloví.

Obe kávy sú lahodné a chutné, je v nich cítiť sladkú príchuť, čo naozaj milujem. Mne osobne chutí však najmä Santos Brazília, má v sebe nejakú zložku, ktorá ma doslova dostala 🙂 Tú si určite kúpim aj v budúcnosti.

2 thoughts on “Žime zdravo

  1. Jedlo z internetu objednávam pomerne často – najmä sušené ovocie. Vyhovuje mi nižšia cena a to, že nemusím stráviť hodiny v obchodoch. Vďaka za nový tip na obchod. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *