Čajové pokušenie

Čajové pokušenie

Určite ste si už všimli, že milujem čaje. A tak som sa pre tentokrát rozhodla, že Vás poteším ďalšou chutnou recenziou. Proti stresu
Čaj proti stresu som si zamilovala takmer okamžite. Už teraz na mňa spoza rohu vykúkajú zápočty a skúšky, a tak sa niet čo diviť, keď vám poviem, že som v strese. Žiaľbohu, nie je to jediná oblasť v mojom živote, ktorá ma momentálne stresuje. Tento čaj mi preto prišiel absolútne vhod, a tak bol úplne prvý, ktorý som v tejto várke vyskúšala. 

Ako prvé ma veľmi prekvapilo, že je nádoba s čajom naplnená až po samí okraj. Z toho mi však vyplýva, že asi nie som jediná, ktorá potrebuje trocha spomaliť a utíšiť svoje napätie a stres. Na druhej strane je však táto dávka natoľko veľká, že mi vydrží naozaj dlho, a som si istá, že s týmto čajom prežijem tak zápočty ako aj skúšky. 

Čaj má veľmi pekné bylinkové zloženie. V čaji nájdeme žlté, jemne zelené a bledo modré zložky, čo ukáže veľmi príjemne. A to najmä v porovnaní s tým, ako „jednotne“ zvyknú vyzerať obyčajné čaje, kde vidíme iba čierne poprípade zelené zložky. 

Aróma tohto čaju je bylinková, no nájdete tu aj prvky citrusov. Chuť je veľmi príjemná, vôbec nie je trpká a pri dobrom vyluhovaní (10 minút) si ho dokážete určite vychutnať. 

Čaj mal na mňa naozaj blahodarné účinky. Zvyknem si ho dávať ráno predtým ako idem do školy a musím povedať, že naozaj funguje. Nemám pocit stresu, vôbec nie som nervózna a ani sa nenervačím. Skrátka sa cítim dobre. A to aj v prípade, ak na mňa čaká ťažká písomka alebo komplikovaný rozhovor s ľuďmi. Dokonca si ho dávam aj v prípade, kedy potrebujem zavolať nadriadenému poprípade lekárom, nakoľko je toto pre mňa veľmi náročná činnosť, ktorej by som sa najradšej vyhla. 

Jahodová fantázia v spojení s Jahodovými Bubble Tea
Táto kombinácia je doslova famózna. Prvýkrát som ju mala možnosť ochutnať v našej miestnej cukrárni, kde ponúkajú nie len úžasné zákusky, ale aj čaje s týmito Bubble Tea guličkami. A aj keď som si zo začiatku myslela, že vyskúšam zo Zlatea.eu ešte množstvo čajov predtým ako sa k tomuto vrátim, nedokázala som mu odolať. A tak sa ocitol konečne už aj u mňa doma. 

O tom, že Bubble Tea guličky sú naturálne a neobsahujú žiadne chemické látky či iné nevhodné prísady asi ani netreba hovoriť. Dokonca neobsahujú ani cukor, miesto toho je do nich pridávaná fruktóza, takže si tieto guličky môžem vychutnať aj ja. Toto jahodovo – jahodové spojenie je však úplne famózne. Určite sa však dá nájsť aj iné spojenie, ktoré by vám zachutilo. Stačí mať len fantáziu a chuť experimentovať.

Čaj jahodová fantázia vás už na prvý pohľad zaujme svojou prenikavou jahodovou vôňou ako aj chuťovým spojením. Nájdete tu zelený čaj, kúsky karotky, ananásové kúsky, jahody, slnečnicové kvety, kukuricové kvety a prírodnú arómu. Ako vám už samotné zloženie môže napovedať, čaj sa bude skladať zo zelených, červených, žltých, jemne žltých až bielych a modrých tónov, čo je veľmi pestré a veselé. 

Chuť tohto čaju je prenikavá, výrazná, jemná no zároveň sladká a samozrejme netreba zabudnúť na blahodarné účinky zeleného čaju. Aróma aj chuť mi nesmierne pripomína leto na našej záhrade, kde si môžem vychutnať vôňu čerstvých bio jahôd. Za mňa dostáva tento čaj určite obrovské plus. 

Granátové jablko
Tento čaj by som radila k veľmi špecifickým. Ide o zaujímavú a zároveň zvláštnu chuť, ktorá príde niekomu veľmi divoká a iní si ju nebude vedieť vychváliť. Skrátka čaj pri ktorom je potrebné vopred si zvážiť, či by vám mohol chutiť. 

Čaj bol inšpirovaný veľmi zaujímavým príbehom o Rajskej záhrade. Bohyňa Phersephona sa dostala do podsvetia, odkiaľ ju chcel jej milovaný muž vyslobodiť. Keď vedela, že je voľná a môže ísť konečne preč, boh podsvetia Hádes jej vhodil do úst jedno malé zrniečko granátového jablka. A keďže každý, kto sa opováži niečo zjesť alebo vypiť v podsvetí bude navždy v ňom uväznení, tak to bolo aj s ňou. Bez Phersephony však nie je úroda, a tak začali ľudia hladovať. Na jej počesť začali maž granátové jablká 365 jadierok, aby vystačili každému človeku na celý rok. 

Opäť, ako to už pri týchto Zlatea čajoch, býva ide o krásne a veselé farebné spojenie. Nájdeme tu červené, oranžové, žlté i zelené farby, ktoré človeku zaručene zdvihnú náladu. 

Za hlavné chuťové zložky, ktoré budete v tomto čaji cítiť považujem granátové jablko, zázvor a kardamón. Ak však máte radi všetky tieto tri zložky, rozhodne je tento čaj to pravé pre vás. Osobne mám granátové jablko veľmi rada, no zázvor a kardamón veľmi nie. Teda, skôr by som povedala že mi nevadí, a to v prípade, ak táto zložka nie je hlavná. Napriek tomu mi však tento čaj veľmi zachutil a naozaj som si ho obľúbila. Ide o tak špecifickú chuť, že som si ju skrátka musela zamilovať. 

7 thoughts on “Čajové pokušenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *