Zo sveta kozmetickej záhrady

Zo sveta kozmetickej záhrady

Aj tejto mesiac sa mi pošťastilo a poštárka mi priniesla malý balíček plný vzoriek a samozrejme aj nejakým tým veľkým balením. Čo si teda pre mňa pripravil tento mesiac?
Propolisová zubná pasta Argilla pre fajčiarov

Zubná pasta pre fajčiarov s propolisom je ako stvorená na boj proti zubnému povlaku a žltnutiu zubov. Napriek tomu, že nie som fajčiarka a fajčiť som ani nikdy neskúšala, tak som mala možnosť vyskúšať túto zubnú pastu. Žltnutie zubov však spôsobuje aj zelený čaj, ktorý pijem vo veľkom. Čo sa týka bielenia zubov, zubná pasta je v tomto ohľadu veľmi dobrá. Hoc nevybieli zuby dokonale, zuby sa vybielia aspoň o niečo. A to nie som fajčiarka. Aká kvalitná by teda mohla byť pri bielení zubov od cigariet? Čo sa však týka chuti, tá pre mňa nebola nejaká lákavá a to ani trocha. Po niekoľkých použitiach som si však na tú nezvyčajnú chuť zvykla. Určite vám však odporúčam pripraviť sa na to, že tá chuť nie je najpríjemnejšia. Najmä ak nemáte radi baklažán
Natracare
Čo sa týka tejto značky, mala som možnosť vyskúšať 2 veľkosti a jeden tampón. Natracare vzorky hygienických vložiek a tampónov sú vyrábané z bio bavlny a nie sú bielené chlórom. Taktiež nie sú ani parfumované. Čo sa týka použiteľnosti, tak to zaručene netreba vysvetľovať. Ak teda chcete siahnuť po niečom prírodnejšom, určite sa môžete pozrieť práve po tejto značke.

Čo sa týka vzoriek, veľmi príjemne ma potešila značka Weleda. Ako prvé sa ku mne dostala vzorka mandľového telového mlieka, ktoré som kedysi mala aj doma. Čo sa týka mandľovej vône, je jemná ľahká a absolútne nedráždi. Vsakovanie je pomerne rýchle a hydratácia je úplne perfektná. Mandľová rada je vhodná pre citlivú pokožku, takže ju môžete použiť prakticky na akúkoľvek časť svojho tela. Ja som najradšej toto telové mlieko používala napríklad na lakte, keď som ho mala vyšúchané. Ako druhé ma potešila vzorka prírodného parfému s vôňou Agrumne. Ide o ľahkú kvetinovú vôňu, ktorou sa podľa mňa nedá nič pokaziť. Je príjemná, zľahka citrusová a pre mňa ako stvorená. Jediné na čo by som upozornila je intenzita vône. Určite ju neodporúčam aplikovať pred športom, nakoľko ma potom dráždi ku kašľu. Inak je absolútne dokonalá.
Ako posledná na mňa vykukla vzorka Nimbového bylinného vlasového oleja. Je vhodný pri boji s plesňovými ochoreniami je antibakteriálny, antivírusový a protiplesňový. Je účinný pri boji s ekzémmi, psoriázou a aj so všami. Čo sa týka tejto vzorky, žiaľbohu sa mi po ceste dosť rozliala, no i tak bolo čo skúšať. Našťastie netrpím žiadnym ochorením, no ako preventívna ochrana môže byť dobrá. Čo sa týka mňa, v tomto období som si dosť spálila hlavu, a tak sa mi hlava veľmi lúpala (myslím si, že to pozná asi každé dievča). Pri používaní tohto Nimbového oleja mi šúpanie hlavy ustúpilo pomerne rýchlo. Za nejaké 3 dni, a to som mala hlavu naozaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *