Zvieracie rozprávky

Zvieracie rozprávky

Len prednedávnom som vám písala o motivačnej knihe s názvom Anjelské rozprávky. Tentokrát vám chcem opäť predstaviť knihu motivačných rozprávok no tentokrát sa bude zameriavať na zvieratká. Reč je o knihe s názvom Zvieracie rozprávky.

Myslím si, že každý rodič môže vidieť na svojom dieťati, že má veľmi rado zvieratá. Moja kamarátka má jednoročného syna, pričom vždy keď vidí psíka, tak sa veľmi teší. Ba dokonca keďže majú doma psíka, jedna z prvých vecí, čo sa naučil bolo hádzať psovi loptičku. Na psíkovi sa samozrejme stále smeje, a veľmi sa teší, keď sa môžu spolu hrať. A práve preto si myslím, že tieto zvieracie rozprávky môžu byť pre deti naozaj veľmi zaujímavé.

Aj v tejto knižke nájdete množstvo obrázkov, z ktorých sa deti môžu tešiť. Na začiatku každej rozprávky nájdete celú jednu obrázkovú stranu, ktorou sa začína celý príbeh, a takmer na každej jednej strane sú rozsypané rôzne obrázky. V prípade, že sa dieťa rado pozerá do knižky pri čítaní, alebo si knižku chce čítať samo, určite ho teda táto knižka dokáže osloviť.

Kniha obsahuje viac ako 20 rôznych rozprávok, napríklad o jednorožcovi, medvedíkovi či korytnačke. Na konci každej jednej rozprávky sa nachádza nejaké ponaučenie, pričom si môžete byť istí, že každá jedna rozprávka konči dobre. Teda bude mať dieťa naozaj veľmi dobrý pocit pri zaspávaní.

V knihe sa tiež nachádza zopár vizualizačných a meditačných cvičení pre deti, ktoré samozrejme zahrňujú zvieratká. Myslím si, že práve pri nich sa dieťa dokáže veľmi dobre upokojiť, poprípade zaspať, ak sa tak nestalo pri rozprávke.

Osobne si myslím, že čítanie takýchto krásnych knižiek je radosť nie len pre dieťa, ale aj samotného rodiča, nakoľko sú príbehy veľmi milé, a navyše všetky končia pozitívne.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *