Zvieratká z kúzelného lesa – Ježko Viki

Zvieratká z kúzelného lesa – Ježko Viki

Prednedávnom ste si na mojej stránke mohli všimnúť recenziu na knihu Zvieratká z kúzelného lesa – Psík Bobby. Nakoľko sa mi táto zapáčila, rozhodla som sa siahnuť po ďalšej knihe z tejto série, tentokrát konkrétne o príbehu o Ježkovi s menom Viki.
Názov: Ježko Viki
Autor: Lily Small
Séria: Zvieratká z kúzelného lesa
Počet strán: 112
Jazyk: slovenský
Vydavateľstvo: Fragment

Témou tejto knihy sú Vianoce. Ježko Viki miluje Vianoce, no ešte predtým, ako si ich bude môcť užívať, má na starosti vianočné upratovanie, konkrétne zametanie lístia. Ako tak upratuje, v lese stretáva plno smutných a nešťastných zvieratiek, ktoré nestíhajú upratovať, a tak sa na Vianoce netešia. Viki sa práve preto rozhodne, že by ich mala urobiť šťastnými, a tak im s upratovaním pomôže.
Kniha je zameraná najmä o popis prostredia a situácie, pričom dialógy sa v tejto knihe vyskytujú pomenej. To však neuberá na jej kvalite. Opäť je kniha písaná aj v zdrobneninách, tak, aby zaujala najmä nižšiu vekovú kategóriu.
Kresby v tejto knihe sú síce čiernobiele, no sú veľmi pekne spracované. Celkovo sa mi nápad s kresbami páči, nakoľko si človek vie oveľa lepšie a rýchlejšie predstaviť, kde sa Viki nachádza a čo sa vlastne deje. Zároveň dodáva stranám akúsi zaujímavosť a v prípade, že túto knihu chcete čítať svojim deťom, môžete spolupracovať a oni môžu sledovať obrázky, poprípade ich na obrázku môžete učiť čo je čo.

Opäť má kniha väčšie písmená, takže je perfektná na čítanie pre deti – ktorým sa takéto väčšie písmená ľahšie čítajú, ale aj pre starších ľudí či tých, čo majú problém so zrakom. Určite je táto kniha perfektná pre deti, ktoré sa ešte len teraz učia čítať, nakoľko má kniha väčšie písmená, no zároveň v nej nájdeme aj obrázky, takže si vedia domyslieť o čom je príbeh.
Kniha je zameraná na pomoc druhým a to, že by sme mali ľudí robiť šťastnými. Deti v ňom taktiež budú môcť vidieť pravé čaro Vianoc – pomáhanie a urobiť druhých šťastnými.
Na konci knihy, ako to už pri edícií Zvieratká z kúzelného lesa býva, nájde človek niekoľko zaujímavých úloh, ktoré sú inšpirované príbehom.

Celkovo hodnotím knihu pozitívne, no príbeh o psíkovi ma zaujal o čosi viac. Možno je to tým, že som milovníčka psov. Rozhodne však stojí aj táto časť za prečítanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *