Zvieratká z kúzelného lesa – psík Bobi

Zvieratká z kúzelného lesa – psík Bobi

Hľadáte rozkošnú knižku pre vaše deti alebo by ste si naopak radi odpočinuli pri zvieracích príbehoch, nad ktorými nie je potrebné rozmýšľať a samozrejme končia šťastne? V takom prípade je Psík Bobby naozaj veľmi milou a príjemnou alternatívou.

Základné informácie o titule: 
Autor: Lily Small
Séria: Zvieratká z kúzelého lesa ( 2. diel)
Počet strán: 112
Obrázky: Áno
Jazyk: Slovenský

Príbeh psíka Bobbyho je o jeho narodeninách. Na svoje narodeniny sa už dlho tešil, a samozrejme mal aj vytúžený darček, ktorý by chcel dostať. Príbeh Bobbyho nie je však len o hľadaní vytúženého darčeka, ale aj o láske k druhým.

Kniha je plná nie len radosti, no zároveň aj kresieb. Čitateľ a najmä dieťa vie naozaj oceniť silu kresieb, vďaka čomu si vie lepšie predstaviť samotný dej, a oveľa rýchlejšie dokáže vkĺznuť do ríše fantázie. Milujem kresby v knihách, nakoľko mi to dáva akýsi pocit, že vidím celý ten dej pred sebou. A myslím si, že tento štýl určite vyhovuje viacerým čitateľom. A to najmä tým menším.
Osobne ma na knihe najviac oslovili samotný milý štýl písania, ktorý obsahuje množstvo zdrobnenín ako napríklad jazýček, psíček, mamička…. A čo sa týka časti knihy, ktorá ma najviac oslovila, bola to asi tá časť, kedy si malý Boby hľadal darček. Zdrobneniny, používanie citosloviec a podrobné popisovanie jeho radosti mi pripomenulo našu Sarah (pes), ktorá keď vidí Vianočný stromček, už sa krúti, vrtí, teší a nevie obsedieť od radosti. Pretože vie, že Vianočný stromček symbolizuje darčeky, a že si tam vždy aj ona niečo nájde.

Veľkou výhodou najmä pre vyššie ročníky, či pre tých, čo majú problémy s očami sú väčšie písmená, vďaka ktorým sa nebudete musieť trápiť pri čítaní. Väčšia veľkosť písmen je samozrejme vhodná aj pre začiatočníkov, ktorý tak rýchlejšie budú vedieť čítať. A taktiež sa im písmená nebudú pliesť.

V závere knihy sú jednoduché otázky, vďaka ktorým sa nie len zabavíte, no zároveň môžete otestovať kvalitu vášho čítania, a poprípade vašu pamäť. Budete vedieť odpovedať na všetky otázky?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *