Bambucké maslo na labky
Bambucké maslo používame na packy nášho psíka už od útleho veku. Najmä v zime totiž mala problém s tým, že sa jej kožička na vankúšikoch otvorila a buď krvácala alebo ju to bolelo (krívala). Keď sme si to samozrejme všimli, hľadali sme riešenie ako jej pomôcť, a tak sme narazili na bambucké maslo.
Bambucké maslo je vhodné pre psíkov nie len preto, že psíkovi vylieči drobné ranky, no zároveň je možné ho jesť, takže ak si psík následne zlíže packy, nič sa nestane (a musím povedať, že náš psík ešte stále nepochopil, že bambucké maslo je na packy a nie na jazyk).
Bambucké maslo je chuťovo veľmi príjemné, keďže náš psík takmer každý deň vyskočí na fotelku (kde jej natierame packy) a olíže sa, ako že chce mňam – čo u nej znamená bambucké maslo.
Aj napriek tomu, že väčšina skončí v jej brušku, všimli sme si veľmi veľké zmeny, a packy jej prestali praskať. Práve preto ho používame aj teraz, keď má naša Sarah 8 rokov (teda, 9.12.2021 bude mať 8).
Bambucké maslo však nie je dobré iba počas zimy na popraskané packy, poprípade keď je všade soľ na cestách, aby ju packy z toho neboleli a neštípali, ale aj na leto ako prevencia proti horúcemu asfaltu. My bambucké maslo používame celoročne, a teda sme si všimli, že má veľmi hebké a mäkkučké vankúšiky ako šteniatko. Navyše, keďže to Sarah má veľmi rada, vieme, že je to ošetrenie – starostlivosť, a radosť v jednom. Takže v tom budeme pokračovať aj naďalej.
Síce neviem povedať, čo si o bambuckom masle myslí samotná Sarah, no vždy keď poviem slovo „bambus“, tak trieli na fotelku a dovysoka zdvíha packu. Takže za ňu môžem hodnotiť bambucké maslo veľmi pozitívne. Čo sa týka kvality fotiek, keď Sarah zbadá bambucké maslo, je veľmi hyperaktívna, takže fotky sú trocha rozmazané. Na tom, že však miluje bambucké maslo to nič nemení.