Ako si správne priať

Ako si správne priať

Pierre Franckh je jeden z mojich obľúbených spisovateľov, a práve preto som veľmi rada, že sa mi konečne do rúk dostali jeho karty ako si správne priať.

Napriek tomu, že ste cca pred mesiacom mohli na mojom blogu čítať recenziu na afirmačné karty, tieto karty sú trocha odlišné. Povedala by som, že ide o to, aby nás podporili v správnom prianí (veď to hovorí aj samotný názov), než v tom, aby sme zmenili naše myslenie. Je len na vás, či si tieto kartičky vytiahnete každé ráno, či večer. Ja osobne na ráno a večer uprednostňujem afirmačné karty. Tieto karty sa mi viac hodia v prípade, že sa chystám priať si niečo, a tak aby som nezabudla na nič.

Ja osobne s nimi pracujem nasledovne. Najskôr si cca sformulujem čo si chcem priať, a potom si ešte vytiahnem jednu z kartičiek. Častokrát mi totiž ukáže nejakú maličkosť, na ktorú som zabudla. Napríklad: nestačí si iba priať, treba to precítiť i srdcom. Formulovanie v prítomnom čase atď. Takže, na základe tejto rady následne v prípade potreby preformulujem moje prianie a ďalej si idem priať. Uvoľním sa, predstavujem si aká som šťastná ak by sa mi prianie splnilo a následne vyslovím toto prianie, ktoré si tiež zapíšem do bloku. Dôvodom je, že chcem mať zaznamenané, ktoré priania mi boli splnené, a na ktoré ešte musím čakať, a zároveň si odstupom času môžem skontrolovať, či formulácia bola správna.

Pokiaľ som si neni istá, či mi dodávka bola dodaná alebo nie, používam metódy z knihy Reklamácie do vesmíru, pričom to kombinujem s týmito kartami. Opäť si vytiahnem kartu a verím, že sa v nej dozviem odpoveď, čo som spravila zle, poprípade správne formulovať moju reklamáciu.

Ja osobne som bola príjemne prekvapená z toho, ako pekne vyzerajú tieto karty. Z jednej strany obrázok z titulnej strany knihy (i kariet), a z druhej strane nejaký prírodný obrázok spolu s textom. Toto sú asi najkrajšie karty, aké som kedy v ruke držala. Naozaj mi veľmi sadli tými obrázkami.

One thought on “Ako si správne priať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *