Kokosový olej – môj všestranný pomocník

Kokosový olej – môj všestranný pomocník

Milujem kokosový olej, a nedokážem sa ho nabažiť. Vlastne, už si ani nepamätám, kedy som sa nachádzala bez kokosového oleja. Vždy keď mi dochádza, tak si zakúpim nový, aby som ho mohla bez prestávky používať.

Možno sa pýtate, prečo nedokážem žiť bez kokosového oleja. Dôvodom je, že pokiaľ siahnete po panenskom kokosovom oleji bez parfumácie, svoje využitie nájde nie len v kozmetike, ale aj v potravinárstve. Ja ho napríklad niekedy používam pri grilovaní zeleniny.

Kokosový olej využívam tak na pery (ako balzam na pery), ako aj na vlasové zábaly.

Čo sa týka kokosového oleja na pery, má úžasnú vôňu, a veľmi ľahko sa roztiera po perách. Navyše, nemusíte sa báť, že si náhodou olížete pery, a pocítite nechutnú pachuť v ústach. Pri kokosovom oleji sa vám to určite nestane. Práve naopak. A nakoľko je ešte aj jedlý, tak sa nemusíte báť, či ho máte alebo nemáte na perách, keď sa chystáte jesť.

Ja osobne ho v tomto počasí využívam najmä ako masku či zábal na vlasy. Kokosový olej je možní použiť tak na suché ako aj mokré vlasy, no ja ho najčastejšie aplikujem na mokré vlasy. Odkedy kokosový olej používam na vlasy, vypadávanie vlasov nie je také výrazné ako predtým, a kvalita vlasov sa mi taktiež zlepšuje. Kokosový olej má navyše veľmi príjemnú vôňu. Pokiaľ teda hľadáte nejaký účinný zábal na vlasy, určite môžem tento kokosový olej len a len odporúčať. Mne naozaj pomáha.

Čo sa týka kokosového oleja, v momentálnom horúcom počasí je kokosový olej veľmi tekutej konzistencie, práve z toho dôvodu, ho skladujem v chlade – v chladničke. Tým si zaručím pevnú konzistenciu. No niekomu možno práve tá tekutú bude vyhovovať lepšie.

P.S. Kokosový olej občasne používame aj na psie packy, v prípade, že chodila napr. dlho po betóne a tak má vankúšiky jemne ošúchané. Treba si však dávať pozor, aby bol tento kokosový olej kvalitný, keďže je predpoklad, že si pes bude chcieť kokosový olej z paciek zlízať. A to kokosový olej z Bionatural naozaj je. Takže ním môžete spraviť radosť celej vašej dvojnohej i štvornohej rodine.

One thought on “Kokosový olej – môj všestranný pomocník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *