Black friday

Black friday

Rozmýšľali ste už niekedy čo je vlastne ten black friday a ako vznikol? Black friday, taktiež známy aj ako čierny piatok je už známi po celom svete. Jeho začiatky sú však tradované v Amerike, pričom čierny piatok pripadol na štvrtý piatok v mesiaci novemer (teda koncom novembra). Tento rok to teda pripadlo na 24. novembra 2023, avšak každý rok je to iné.

Pôvodný black friday však nebol taký veselý akým je teraz. Išlo totiž o opakované dni po vďakyvzdaní, kedy nastávali dopravné zmätky, zápchy ba dokonca i nechody. Veľa šoférov, ale aj cestujúcich tak označilo tieto dni za „black friday a black saturday“, nakoľko boli tieto dni naozaj veľmi zmätočné, čo sa dopravy týka. Samozrejme to teda prinášalo aj veľa stresu a rozhorčenosti.

black friday

Všetci vieme, že po tak veľkých sviatkoch ako sú napríklad Vianoce, bývajú naozaj veľmi veľké výpredaje. A tak to bolo aj v tomto prípade. V podstate, aj to bol dôvod veľkých kolón, či už dopravných alebo tých pred obchodomi. V každom prípade v ušiach obchodných reťazcov slová „black friday“nezneli práve najlákavejšie, a práve preto sa pokúsili tieto dni premeniť na Big Friday a Big Saturday. Avšak bezúspešne. Pomenovanie Black Friday a Black Saturday bolo u ľudí také zaužívané, že sa používa dodnes.

A tak, aj keď Slovensko neoslavuje vďakyvzadnie, stále sa môže aj ono samotné tešiť z Čierneho Piatku. Nájdeme ho napríklad v obchodných reťazcoch ako je Notino, kde ho je možné oslavovať každý rok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *