Deep – Dobrodružstvo pod hladinou

Deep – Dobrodružstvo pod hladinou

Ak máte radi podmorské rozprávky, Deep vás určite očaruje. Po tom, čo bol svet zaplavený moriami a stala sa z našej Zemi modrá planéta sa na plátno dostáva Deep – chobotnica so srdcom výmyselníka aj s jeho partiou – neurotickou krevetou Elis a morským čertom Evom. Tomuto triu sa pri ich bláznovstvách nechtiac podarilo spustiť lavínu, ktorá čoskoro zahubí celý svet. Podarí sa im zachrániť podmorské údolie? Na ceste však na nich čakajú nové nástrahy, dobrodružstvo ale aj silné priateľstvá.A čo hovorím na túto rozprávku ja?
Čo sa týka samotného hlavného hrdina Deepa, veľmi sa mi páči, že je nešikovný, nakoľko sa aj občas cítim tak, akoby som všetko pokazila, no na druhej strane sa aj ja snažím zachrániť všetko čo som vyviedla – rovnako ako aj on. Osobne sa mi však nepáči jeho výzor. Napriek tomu, že ide o chlapca, zrejme by som ho spravila do viac chlapčenskej farby, napríklad do tmavo modrej, čo by mohlo vyzerať naozaj super. Na druhej strane má však naozaj nádherné zelené oči a povedala by som, že je to taký šinter. Jeho charakter je úplne božský.

Kreveta Elis je naozaj rozkošná a myslím si, že je pekné, že do tejto mužskej trojky pridali aj jedno dievčatko 🙂 Mňa však zaujal oveľa viac samotný morský čert, ktorý mi je v reálnom svete veľmi nesympatický. Veľké zuby, neatraktívny výzor a skrátka nebezpečný. V tejto rozprávke ho však vyobrazili naozaj rozkošne. Je nemotorný, zlatý a jeho vzhľad je naozak atraktívny napriek tomu, že aj tu má nebezpečne vyzerajúce zuby.

Počas celého filmu sa človek zabaví, zasmeje a to nie len malý, ale aj veľký. Preto si pokojne môžete spraviť aj rodinný výlet do kina. Čo sa týka samotného deju, myslím si, že ide ako vždy o nejaký problém, kde napokon vyhrá dobro nad zlom – ako to je v každej rozprávke. Opäť však musím povedať, že mi to nevadí, práve naopak. Pre mňa sú rozprávky oddych a taký únik od reality a problémov.

Veľmi sa mi páči samotná grafika a animácie, ktoré sú podľa mňa naozaj veľmi pekne spracované. A naozaj nádherná muréna s ktorou sa stretnú po ceste za dobrodružstvom je podľa mňa úplne úžasná. Opäť ide o zviera, ktoré mi je v realite nesympatické, no v tejto rozprávke ju vyobrazili naozaj nádherne. Samotný dej je naozaj zábavný, crazy a obdivujem tvorcov rozprávky, že dokázali vymyslieť toľko zaujímavostí v animáku. Veľmi sa mi páči, že použili aj obyčajné ľudské veci ako sú hračky, ktoré v tejto rozprávke stretneme, ale aj historické stavby a pamiatky.

Osobne sa mi rozprávka naozaj páčila a určite sa budem tešiť, kedy ju o pár mesiacov uvidím aj na DVD či v televízií.  🙂

2 thoughts on “Deep – Dobrodružstvo pod hladinou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *