Albert Einstein – Záhady a rébusy

Albert Einstein – Záhady a rébusy

Tak ako každý sval, aj mozog občas potrebuje troška ponamáhať. Práve preto som tentokrát siahla po titule s názvom Záhady a rébusy. Táto kniha obsahuje množstvo hlavolamov, ktoré potrápia aj tých najinteligentnejších.

riešenia

Ja osobne trénujem svoj mozog takmer neustále. V telefóne sa dá nájsť nespočetné množstvo hlavolamov v slovenskom ale aj anglickom jazyku, no tieto záhady a rébusy ma naozaj potrápili. Množstvo hlavolamov obsahuje matematické výpočty spojené s fyzikou. Preto by táto kniha mohla byť vhodná pre ľudí, čo milujú práve tieto predmety.

cof

Žiaľbohu, táto kniha nie je vhodná pre mladistvýh, keďže rébusy sú naozaj veľmi zložité. Čo sa týka mňa, takmer pri každom som správnu odpoveď neuhádla. No v každom prípade mi odpovede na zadnej strane veľmi pomohli. Táto kniha však neobsahuje iba odpovede, ale aj systém riešení, aby ste pochopili, prečo je tomu tak.

cof

Aby som však nepreháňala, kniha obsahuje jednoduché až veľmi ťažké hádanky. Tie jednoduché bolo možné vyriešiť prakticky bez problémov. No tie ťažké až veľmi ťažké som ani po potrápení nedokázala vyriešiť.

Kniha je vhodná pre všetkých milovníkov hlavolamov, Alberta Einsteina či matematiky a fyziky.

cof

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *