Angličtina rýchlo a hravo

Angličtina rýchlo a hravo

Máte malé deti, ktoré by ste radi naučili po anglicky? Poprípade ste sa prednedávnom začali učiť anglický jazyk a chceli by ste si rozšíriť základnú slovnú zásobu? Stolové hry sú v takomto prípade nie len zábavnou ale predovšetkým veľmi užitočnou metódou ako si rozšíriť svoju slovnú zásobu, a to bez nudného učenia.
Túto stolovú hru pre deti je možné zakúpiť v slovensko anglickej alebo česko anglickej verzií. Nakoľko však učím zahraničných študentov po slovensky a taktiež detičky po anglicky, rozhodla som sa samozrejme pre tú slovenskú verziu. Obe by však mali byť rovnaké a cenovo sú na tom tak isto.

Táto stolová hra pre deti sa skladá zo 4 oblastí, pričom každá oblasť má svoju vlastnú hru. Jedlo, ľudské telo a oblečenie, príroda a domov. Herný plán teda bude situovaný v 4 rôznych prostrediach a samotné otázky sú písané v slovenskom jazyku. V tejto hre ide o tzv. klasické človeče, teda máte vlastného panáčika, ktorého posúvate po hracom poli. Na tejto zábavnej výprave vás však čakajú aj určité úlohy a výzvy, ktoré precvičia vašu slovnú zásobu.
K tomu všetkému je priložené aj tematické pexeso s anglicko-slovenskými vecami z týchto oblastí. Môžete sa preto hrať nie len so samotným herným polom, ale v prípade, že vaše deti nemajú ešte až takú dobrú slovnú zásobu, môžete ich tieto slovíčka najprv naučiť na tomto pexese. Som si istá, že si túto dvojjazyčnú hru určite užijú a vychutnajú do sýtosti.

Táto hra je perfektná tak pre deti ako aj tých, čo začínajú so slovenčinou. Osobne sa chystám túto stolovú hru vyskúšať na mojich zlatých zahraničných žiakoch, avšak otázky im budem musieť preložiť do angličtiny. Inak je hra vhodná aj pre nich, čo ma veľmi teší 🙂 Určite ju tiež vyskúšam aj s mojimi prváčikmi, ktorý sa momentálne učia po anglicky 🙂
Nevýhodou je, že si pexeso – čo sú zároveň aj pomôcky k „vzdelávaciemu človeče“ treba vystrihnúť, a taktiež neobsahuje figúrky a ani kocku na hranie.

Comments are closed.