Dekoratívna kozmetika

Dekoratívna kozmetika

Dekoratívka nesmie chýbať u každej ženy. Akú dekoratívku používate najčastejšie vy a aké farby máte radi? Ja som si pri tomto líčení zvolila pre mňa základ každého líčenia 🙂

Vodeodolná riasenka
Čo sa týka riasenky, za mňa ide o úplne obyčajnú riasenku – čistý priemer. Do budúcna by som si ju teda nekupovala, a ak vám mám odporúčať nejaké riasenky, jednoznačne by to bola Catrice GlamourDoll. Z hľadiska tejto riasenky dĺžka rias zostáva prakticky rovnaká a hustota tiež, povedala by som, že mi iba zvýraznila oči – keďže mám riasy veľmi bledé. Zázrak teda od nej nečakajte, aj keď odolnosť voči vode je dostačujúca.

16 hodinový rúž Dermacol
Na druhej strane tu máme ale zatiaľ naj, naj najlepší rúž, aký som kedy mala. Teda, ide o tekutý rúž od značky Dermacol, ktorý by mal vydržať 16 hodín.

Pravdepodobne si aj vy, rovnako ako aj ja hovoríte: No to určite. No musím povedať, že v realite ma príjemne prekvapil. Ako prvé si musíte naniesť farebnú vrstvu na pery (ak máte pery popraskané alebo si ich chcete hydratovať, najlepšie je ešte predtým použiť balzam) a následne môžete aplikovať vrstvu na výdrž a lesk. Pred jej samotnou aplikáciou je ale potrebné chvíľku počkať, inak budete mať farebný štetček. Následne stačí chvíľku počkať a po fixácií môžete robiť čo chcete. Piť, jesť, bozkávať sa a farba vám na perách bez problémov ostane.

Osobne som s týmto rúžom vydržala celú noc bez opravy – cca 6 hodín, no potom sa mi začínalo vnútro pier odfarbovať, takže som musela použiť ďalšiu vrstvu a fixátor. Ak som však moje pery neupravila, vnútro pier stratilo celú farbu no samotné pery boli stále bez problémov farbené po dobu 16 hodín – aj viac. Bez dorobenia však už neukázali dobre, takže ho určite odporúčam mať pri sebe.

Farba sa inak neodtláča a ani nezmývala po dobu 6 hodín. Po tejto dobe sa už občas pohár od rúžu zafarbil, no stále sa rúž nedal odlíčiť obyčajnou vodou. Na odlíčenie som musela použiť špeciálny odličovač, vodou som ho totiž ani po 16 hodinách nedokázala dať dole.
Tento rúž ma príjemne prekvapil a v budúcnosti si ho určite zakúpim aj napriek tomu, že cena je dosť vysoká.
Hydratačný balzam na pery
Tento hydratačný balzam na pery má krásny obal, ktorý úplne vyzerá ako riasenka. Obal bol práve tým prvkom, ktorým ma už na prvý pohľad zaujal.

Veľmi sa mi páči, že sa ľahko nanáša a tvar balzamu je priam perfektný. Jeho hydratácia je priemerná, no ako podklad pre rúž super, keďže nezanecháva na perách nejaký mastný filter, ktorý by znemožnil ďalšiu aplikáciu rúžu.

Čo sa týka nevýhody, tú hodnotím iba v tom, že nemá ochranu SPF a momentálne sa dá zakúpiť iba vo farbe Clear. Ako si však môžem všimnúť, na trhu existuje viacero farieb.

Xpel Osiris vlhčené obrúsky
Vlčené obrúsky priam milujem a považujem ich za nevyhnutnú potrebu v každej kabelke. Práve preto ma toto trojité balenie nesmierne potešilo. Jeho hlavnou výhodou je samotný fakt, že sa v balení nachádza iba 25ks, teda je malé a ľahko skladné. Ja však tieto obrúsky nepoužívam iba na tvár, ale aj na ruky.

Moja tvár hodnotí tieto obrúsky veľmi pozitívne. Nedráždia moju pokožku a sú perfektné na odstraňovanie prebytočného make-upu z pleti, či na čistenie pleti.
Majú ľahkú a jemnú vôňu, ktorá nedráždi a sú perfektné aj na rannú hygienu.

Comments are closed.