Gerda – príbeh veľryby

Gerda – príbeh veľryby

Krátka a milá 5 minútová rozprávka o veľrybe Gerde, ktorá sa vydala na potulky oceánom. Gerda na svojej ceste stretáva rôzne zvieratká ako napríklad tučniaky či chobotnice, vďaka čomu má dieťa možnosť spoznať podmorský svet.
Základné informácie:
jazyk  – slovenský
počet strán – 32
autor – Arián Macho

Veľmi krátka no i napriek tomu milá rozprávka o veľrybe, ktorá ostala sama doma, a tak sa rozhodla vydať sa na cestu, vďaka ktorej spoznáva nových priateľov a nové zvieratá žijúce vo vode.
Táto kniha naučí deti rozmanitosti oceánu, a naučia sa, aké všetky zvieratká sa nachádzajú v oceáne. Mimo veľryby Gerdy sa totiž čitateľ stretne aj s kosatkami či chobotnicami. Nemôžeme však zabudnúť ani na zvieratá, ktoré nežijú pod vodou, ako napríklad tučniaky či čajky.

Kniha má nádherné ilustrácie, ktoré zaujmú každého malého čitateľa. Myslím si, že táto kniha je ideálna na čítanie pre deti, nakoľko nie je príliš dlhá na čítanie, no zároveň dokáže dieťa zaujať svojimi nádhernými ilustráciami, ktoré sú cez celé strany.

Veľmi sa mi páči, že som v jednom kúsku našla aj veľrybie ahoj, teda „vhihii“. Myslím si, že to dieťa môže naozaj osloviť, a je to zároveň naozaj veľmi milé. Nakoľko sa však jedná o veľmi krátku knihu, neočakávajte tu veľa dialógov či dlhé rozprávanie rozprávača. Každá stránka má zväčša 15-20 viet. Dá sa povedať, že ide o krátku 5-10 minútovú rozprávku, ktorá i napriek tomu dokáže zaujať a predovšetkým potešiť.
Čo sa týka už spomínaných ilustrácií, nejde len o veľtrybu či nakreslenú čajku, ale o celé farebné a rozmanité stránky, čo beriem za hlavnú výhodu tejto knihy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *