Jeseň plná farieb

Jeseň plná farieb

Len prednedávnom k nám zavítala jeseň a s tým spojené ochladenie. Ľudia si začínajú obliekať mikiny a bundy, popíjať teplé nápoje, vychutnávať horúci čas, skrývať sa do domov a počasie? To pomaly ale s určitosťou začína hýriť farbami.
Jeseň. Prečo tak strašne milujeme jeseň? Odpoveď je jednoduchá – farby. Lístie začína dostávať rozličné farby, a to cez hnedú, žltú oranžovú až po červenú. Ba dokonca na niektorých stromoch ešte stále ostáva zelená farba. Listy sa však od seba neodlišujú iba základnými farbami, ale aj odtieňmi či tvarmi. Príroda nás v tomto počasí dokáže naozaj očariť a potešiť naše oko.

A pre tých, ktorí zbožňujú farby a jesennú prírodu tu máme zopár tipov ako si túto krásu vniesť aj do domova, a to bez toho, aby ste si museli nosiť fúriky lístia domov. Užívať si túto krásu po celý rok a možno aj dlhšie. Bez ohľadu na to, či je jeseň alebo zima.
Na stránke nájdete množstvo obrazov s jesennou tematikou. Či už ide o stromy, ktoré hýria farbami poprípade fotka samotných listov. Medze sa nekladú, ide totiž o niečo, čo je krásne bez ohľadu na veľkosť.
Na akú stenu je však vhodné zavesiť si takýto obraz? Predsa len, keď už si kupujeme obraz, chceme aby čo najlepšie vynikol. A tak napríklad na červenú stenu nebudeme dávať červený obraz – ktorý by tam pochopiteľne zanikol. Najlepším spôsobom ako vyzdvihnúť všetky farby je zavesiť tento obraz na bielu stenu – táto farba je totiž neutrálna, a tak ju obraz dokáže perfektne oživiť. V závislosti však na prevahe farieb na obraze môžete zvoliť aj krémové ba dokonca bledé odtiene farieb. Medze sa nekladú.

Jediné čo potrebujete je, vybrať si ten pravý obraz pre vás. Ten, ktorý vás najviac zaujme a zavesiť si vašu milovanú jeseň – ročné obdobie, ktoré je najpestrejšie z celého roka, do vášho obydlia. Tak čo. Do ktorej izby by ste si takýto obraz zavesili vy?

One thought on “Jeseň plná farieb

  1. Já mám ráda podzim, když je krásně. Jako je právě teď. Venku krásně svítí sluníčko, je teplo, vše je krásně zbarvené a tohle přesně mám ráda. Nelíbí se mi, když je hnusně a prší. :/ 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *