Kokosový olej

Kokosový olej

Kokosový olej. Olej, ktorý pozná asi každý z nás, nakoľko sa dá kúpiť takmer všade. Či už je to drogéria, supermarket alebo hypermarket, všade je dostupný. Dôvodom je, že sa dá využiť tak v kozmetike, ako aj pri varení. A moja rodina nie je výnimkou, ktorá ho používa. Načo ho však používame my?

Kokosový olej je u nás každodenná záležitosť, pričom ho využívame práve v zime. Je množstvo spôsobov ako ho využiť, no tak, ako ho využívame my by vás asi nikdy nenapadlo. Natierame ním totiž psíkovi packy zospodu. Možno sa vám to zdá byť uletené, no má to i svoje odôvodnenie.

Náš psík sa veľmi rád hráva. Celé dni pobehuje, jaší sa, chce si kopať loptičku,… A teda už od malička jej začali praskať vankúšiky. Nevedeli sme čo s tým, krívala nám, často jej krvácali packy a samozrejme ju to bolelo. A tak sme googlili a zisťovali, až sme sa dostali ku kokosovému oleju. Nakoľko je kokosový olej vhodný aj ako prísada do pokrmov, pre psíkov je neškodný. A tak jej ním môžeme natrieť packy bez toho, aby sme sa báli, že si olej olíže a bude ju bolieť bruško.

kokosový olej

Najskôr sme ho používali iba cez zimu alebo keď mala popraskané vankúšiky, a to vždy po prechádzke, no neskôr vždy keď prišla z prechádzky si vyskočila na kreslo a podávala nám nožičky, že si prosí kokosový olej na nožičky. A keďže nám ten psí kukuč nedal, momentálne má kokosový olej ako odmenu za to, že „je“. Každý večer jej natrieme packy aby bola šťastná, a ona si ich s radosťou olizuje. Ten pohľad je na nezaplatenie.

A navyše, jej packy sú hebkejšie ako ktoréhokoľvek iného psíka. Takže, máme na psíkovi potvrdené, že kokosový olej veľmi dobre chráni pokožku pred chladom, a taktiež pokožku zjemňuje a zvláčňuje.

Samozrejme má kokosový olej i množstvo iného využitia, no u nás sa používa predovšetkým takto. Cez zimu ho však (samozrejme máme kelímok zvlášť), používame i do vianočného pečiva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *