Kozmetická sada

Kozmetická sada

Pomaly ale iste sa nám blížia Vianoce, a tak som si pre vás prichystala recenziu na jeden naozaj atraktívny setík, od veľmi známej značky The Body Shop s názvom Honeymania. Ako už samotný názov hovorí, set má veľmi jemnú a peknú vôňu medu, ktorá je k obdobiu Vianoc ako stvorená. Stojí cca 15€ a obsahuje až 4 produkty, a to: telové maslo, krém na ruky, balzam na pery a sprchový gél.

Telové maslo
Tento produkt má až 200ml, takže človeku (čo sa nenatiera každý deň) bude trvať nejakú tú chvíľu, kým ho celé spotrebuje. Jeho konzistencia je taká akurát – ani príliš riedka no zároveň ani tuhá. Veľmi dobre sa rozotiera a navyše má veľmi dobrú vsakovanie do pokožky, čo považujem za veľké plus. Ako to už u týchto masielok býva, na tele mi zanecháva jemný filter, vďaka ktorému je pokožka veľmi jemná a hodvábna.

Vôňa mi na tele zostáva po natretí ešte takú hodinku, no prvú pol hodinu je jeho vôňa najvýraznejšia. Dokonca je produkt natoľko voňavý, že už po samotnom otvorení tohto masielka ucítite jeho krásnu vôňu.

Toto masielko som si zamilovala kvôli tomu, že obsahuje bambucké maslo, ktoré je úžasné najmä ako starostlivosť proti starnutiu. Celkovo sa veľmi dobre používa a v zime chráni pokožku aj proti praskaniu a nežiadúcim účinkom tuhej zimy.

Krém na ruky
Nakoľko sa jedná o malé balenie (30ml), rozhodla som sa, že ho budem nosiť najmä do školy. Môžete si ho však pohodlne a bez problémov vložiť do kabelky, tašky či do ľadvinky. Vďaka jeho malej veľkosti sa zmestí takmer kamkoľvek, a to dokonca aj do malých listových kabeliek.

Ako aj pri predchádzajúcom produkte, aj tento krém má veľmi dobrú konzistenciu (aj keď je o čosi hustejšia ako masielko) vďaka ktorej ho môžem používať aj v škole. A to bez toho, aby sa mi potom šmýkalo pero v ruke alebo by som si umastila papiere. Napriek tomu je však k rukám veľmi šetrný a veľmi dobre ich ošetruje. Ruky sú po použití taktiež hebkejšie.

Vôňa na rukách nezostáva veľmi dlho, cca pol hodinku, no i tak ten pocit na rukách potom, čo si zabudnem doma rukavice je na nezaplatenie 🙂 Napnutá koža sa mi uvoľní a pokožka ma už nebolí.

Ako ste si pred chvíľkou mohli prečítať, bambucké maslo (ktoré je obsiahnuté aj v tomto produkte) je úžasné aj na nepriaznivé účinky zimy, takže je na zimu ideálne. Osobne mám dosť veľké problémy s praskaním kože počas zimy, a to najmä na rukách. Moja pokožka je drsná a po prejdení prstom mám pocit, akoby bola až šupinatá. Nie je to príjemné ani na dotyk, no častokrát to aj dosť bolí. Bambucké maslo je v tomto prípade ideálne, nakoľko chráni pokožku aby nepopraskala.

Sprchový gél
Tento produkt využije určite každý. Nakoľko nevonia veľmi výrazne, môžu ho využívať muži aj ženy. Osobne ma však trocha mrzí, že mi od neho nerozvoniava celá kúpeľňa, no to možno ocenia práve vaše polovičky. Vôňa na tele je taktiež veľmi jemná, čo ma trocha mrzí, no na tele vydrží jemne voňať dlhšiu dobu ako ostatné produkty. Tento produkt som na tele cítila aj po 2 hodinách, no naozaj veľmi jemne.

Ako to už u sprchových gélov býva, jeho konzistencia je tekutá. Má veľmi peknú žltú farbu a keďže je samotný obal priesvitný, človek si dokáže kontrolovať, koľko z neho už minul. Osobne mám veľmi rada priesvitné obaly, a tak som rada aj za tento. Vrchnák je i napriek tomu zlatej farby, čo mu dodáva ľahký nádych luxusu.

K telu je veľmi šetrné a veľmi ľahko sa rozotiera. Gél veľmi dobre pení, no na tele nezanecháva filter, na aký som zvyknutá. Skôr mám iba pocit, že som z tela zmyla špinu, a nie že som si ho vyživila a mala na ňom jemný ochranný filter.

Balzam na pery
Napriek tomu, že balzamy mám radšej práve v tubičke, tento som si doslova zamilovala. Má výraznú a chutnú vôňu, ktorú je cítiť aj na perách. Po nanesení na pery nemám dojem, že by som si na pery naniesla niečo umelé, no mám pocit, akoby som si tam aplikovala pravý med.

Tento produkt má 10 ml gramáž, čo však v tomto prípade úplne stačí. Pohodlne sa zmestí do kabelky či školskej tašky. Ja ho však i napriek tomu mám v kúpeľni a vždy si ho nanesiem na pery predtým, ako idem von.

Je veľmi jemný na perách ho cítim cca hodinku. Je veľmi jemný a zároveň nefarbí, čo môže byť výhoda najmä pre dievčatá, ktoré si pery nemaľujú.

Celkovo hodnotím túto sadu veľmi pozitívne. The Body Shop kozmetiku som vyskúšala po prvýkrát, a naozaj ma príjemne prekvapila.

22 thoughts on “Kozmetická sada

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *