Môj malý zverinec

Môj malý zverinec

Ak milujete knihy o zvieratkách, určite vás kniha „Môj malý zverinec„, ktorú mi ponúkla stránka preskoly.sk na recenziu zaujme. Táto kniha je veľmi náučná a predovšetkým zaujímavá, najmä z hľadiska toho, že obsahuje veľké množstvo príbehov o rôznych zvieratkách, a to nie len o psoch a mačkách, ale aj o sliepkach či dokonca potkanovy.

Kniha je členená do niekoľkých kapitol, ktoré sú obohatené nie len fotkami zvierat, ale aj samotnými kresbami, čo zaujme malých ale aj veľkých.
Mne osobne sa najviac páčil príbeh o tom, ako autorka milovala psíkov, no po niekoľkých rokoch (troch) sa rozhodla, že ju starať sa o psíka nebaví, že je to náročné a tak ho dali preč – k jej kamarátke, ktorá túžila po psíkovi. Tento príbeh je však obohatený o rôzne zaujímavé skúsenosti a vtipné príbehy. Dôvodom, prečo sa mi práve táto časť najviac páči je samotný fakt, že je to situácia väčšiny detí. Milujú psíkov, no akonáhle má prísť k zodpovednosti, už to až také krásne nie je. A práve preto by si túto časť malo prečítať každé dieťa, ktoré túži po zvieratku. V tejto knihe sa totiž nepíše iba o radostiach, ale aj starostiach, ktoré sú so zvieratkami.

Veľkou výhodou tejto knihy je, že obsahuje menšie rady ako sa starať o zvieratká, čo im dopriať a ako ich spraviť šťastnými, takže je to príjemné a najmä vtipné čítanie aj pre tých, čo rozmýšľajú nad kúpou nového zvieratka – nového člena rodiny.

Myslím si, že kniha je vhodná najmä pre mladších čitateľov, no pre starších ide aspoň o príjemný a relaxačný oddych pri knihe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *